Güncel

İSTANBUL MOBİLYA FUARI’NA KAYSERİ’DEN 180 FİRMA KATILDI

 

KAYSERİ (1HA)- Avrupa’nın en büyük mobilya fuarı olarak nitelendiren İstanbul Mobilya Fuarı’na Kayseri’den 180 civarında firmanın katıldığı öğrenildi. Fuarın hayırlı olması temennisinde bulunan Kayserili firmalardan Maximo Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Celal Doğan, “Bugün Kayseri’de ciddi anlamda üretim yoğunluğu var. Kayseri üretimde dünyaya hitap ediyor” dedi.

İstanbul TÜYAP Fuar Merkezinde 29 Ocak Pazar gününe kadar devam edecek olan İstanbul Mobilya Fuarı, bugün kapılarını açtı. Fuarda Kayseri’de üretim yapan yaklaşık 180 mobilya firması da yerini aldı. Avrupa’nın en büyük mobilya fuarları özelliğini de taşıyan fuarda stant açan Maximo Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Celal Doğan, katılımın yoğun olduğunu söyledi. Burada olmak istediği halde katılamayan çok sayıda mobilya firması da olduğunu belirten Doğan, “Fuara katılabilmek için dernekler vardı. Kayseri’nin en üst markadaki firmaları daha önce fuar merkezine katılmıyorlardı. Bir de fuar merkezi ikiye çıktı ve metrekare sayıları düzenlendi. Böylelikle firma sayıları çoğalmış oldu” dedi.

Kayseri’nin mobilya alanında Türkiye’ne tek olduğunu ifade eden Doğan, “Bugün Kayseri’de ciddi anlamda üretim yoğunluğu var. Kayseri üretimde dünyaya hitap ediyor. Hem Türkiye hem Kayseri anlamında satış olarak sıkıntımız yok. Türk mobilyası şu anda yoğun bir taleple karşı karşıya. Dünyanın her yerinden alıcılar geliyor” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu