İŞLETMELERDE ALARM SİSTEMİNİN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ AÇISINDAN ÖNEMİ NEDİR?

Fotoğraflı (1)

KAYSERİ (1HA-ÖZEL) – KLC Güvenlik SECOM Çözüm Ortağı Genel Müdürü İbrahim Kılcı, büyük ölçekli iş yerlerinde alarm sistemleri ve kameraların iş güvenliği ve sağlığı açısından önemli olduğunu söyledi.

Japon Alarm Güvenlik Uzmanı KLC Güvenlik SECOM Çözüm Ortağı Genel Müdürü İbrahim Kılcı, iş güvenliğinin önemli bir faktör olduğunu söyleyerek büyük işletmelerde alarm ve kamera sisteminin kurulmasının önemini anlattı.
Kılcı, “Büyük veya normal ölçekli işletmelerde iş güvenliği dediğimizde, iş sağlığı günümüzde önemli bir faktör. Alarm güvenlik firması veya kamera takacak firmalar bunlardan önce iş güvenliği ve iş sağlığıyla ilgili uzman olan ekiplerin size gerekli fizibilite raporunu çıkardıktan sonra beraber koordineli çalışmamız iş yerlerimizin, fabrikalarımızın daha güvenli daha emniyetli olmalarını sağlayacaktır. İş güvenliği dediğimiz aslında insanın çalışırken de herhangi bir kazaya, yaralanmaya veya ölümle sonuçlanacak kazalara maruz kalmaması için önceden tedbirler alınması. Tehlikeli bir makineniz var ise kamerayla bunu nereden izlemeniz gerekiyor? Kişinin çalışırken işinin başında durup durmamasını görebilmeniz gerekiyor. Bunların fizibilitesini daha önceden iş sağlığı uzmanları, iş güvenliği uzmanları tarafından yapıldıktan sonra bizle koordineli olarak çalışılması, bizim bunları o şekilde oraya montajlamamız daha doğru olacaktır. İş güvenliği firmalarıyla ortak çalışmamızın sebebi ne diye sorarsanız dediğim gibi herhangi bir güvenlik açığı bırakmayacak şekilde bizim sahada uzman danışman ekipleri, profesyonel ekipler var. Hem teknik tarafta hem satış pazarlama tarafında bunlar zaten yeterince keşif, risk analizini veya işte kamera nereye takılacak nereden görüntü daha iyi alır. Bunların hepsini yapıyorlar. Burada gözden kaçan bazı unsurlar olabiliyor. Mesela biz oraya kamerayı takarken hangi ekipmanın daha tehlikeli olduğunu bizim sınırımız dışında olduğu için bilemiyoruz. Burada iş güvenliği ekipleri keşif yaptığında daha sağlıklı oluyor. Hem açıkları kapatarak bunu talep ediyorlar. Şunun olması lazım mesela baretli çalışmanız lazım kameranın şu makinayı daha iyi görmesi lazım, burada riskiniz fazla gibi bizde bunları bilerek eğer oraya kamera montajı yaparsak aslında daha verimli bir sonuç almış oluyoruz. Alarm tarafında da aynı şekilde. Mesela güvenlik açığı alarmı tarafında biz keşif, risk analizlerimizi yapıyoruz. Şuradan hırsız girerse, buradan bu olursa ya da değerli bir makineniz var onu korumak isteyebilirsiniz. İş sağlığı, iş güvenliği uzmanları gelip fabrika sahibiyle istişaresi sonrasında belki oraya bir su baskını detektörü koymamız gerekecek veya yangın riski var. KLC Güvenlik olarak böyle kazalarında önüne geçmiş oluyoruz” diye konuştu.

GÜVENLİK SİSTEMİ TAKTIRMAK İSTEYENLER NE YAPMALI

Güvenlik sistemi taktırmak isteyenleri ne yapması gerektiğini de anlatan Kılcı, “Uzman saha, danışman ekiplerimiz aynı zamanda teknik taraftaki uzman ekiplerimiz sizleri ziyaret ederek gerekli hizmeti vermek için birlikte çalışmak için gerekli raporları bize geçeceklerdir. Biz de iş sağlığı güvenlik firmalarıyla görüşerek onların uygun gördüğü yerlerde daha ehemmiyetli, daha kaliteli bir hizmet vermek için montaj işlemini yapabiliriz. 0352 338 45 45 – 0532 389 54 06 telefon numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Exit mobile version