EkonomiÖzel Haber

İŞ BAŞVURU BİLMECESİ

Kayseri Üniversitesi için temizlik personeli alımı, başvuranlarda huzursuzluk yarattı. Haber merkezimize gelen onlarca şikayet, başvuru süreci ve işe alım sürecinde ki şüpheleri de ortaya çıkarttı.

İş-kur tarafından da ilan edilen alım ilanı ile, adaylar gerekli evrakları tamamlayarak başvuruya şartlarına haiz olacak, alınması gereken 26 personelin 4 katı kadar personel mülakata katılacaktı. Alınan bilgilere göre, müracat sonrasında yapılacak kura ile 100 kişi belirlenecek ve ardından da 100 kişi içerisinde mülakat ile 26 kişi işe alınacaktı.

Başvuranların iddiasına göre ise durum öyle olmadı. Bini aşkın insanın başvurduğu söylenen Kayseri Üniversitesi temizlik görevi için bu gün konferans salonunda yapılacağı ilan edilen kura çekimi için alana giden başvuru sahipleri,
salonun önünde ki güvenlik görevlileri ile karşılaştı. Yetkililer, 100 adet başvurunun tamamlanmadığı için kura çekimi ve mülakat yapılmadığını, adayların bir kaç gün öncesinde işe alındığını iletmişler..

Şimdi ise başvuranlar soruyor. Temizlik görevlisi için bile bu kadar etkin torpil kullanılacak ve bunca insan mağdur edilecekse, torpili olmayanlar nasıl iş bulacak?

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu