Fotoğraflı (71)
4:27

İncesu İlçe Milli Eğitim Müdürü Malkoçoğlu: “Öğretmenin burnu dahi kanasa toplumun başka yerleri de kanar”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen hafta yaşanan; 74 yaşındaki öğretmen İbrahim Oktugan’ın yabancı uyruklu öğrenci tarafından silahla yaralanması sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin konuşan ve sosyal bir mesajda bulunan İncesu İlçe Millî Eğitim Müdürü Osman Malkoçoğlu, “Bir eğitimcinin burnu kanasa toplumun başka yerleri de kanar. Çocuklara özsaygının, karşıdaki bireye olan saygıyı iyi aşılamamız lazım, eğitimciler bu sorunun üstesinden tek başına gelemez. Öğrencilere silah değil; kalem tutmayı öğreten insanlarız. Bir çocuğumuzun hayatına bir şeyler katabilmek ve öğretebilmek, ebeveynin ve öğretmenin rolünü ortaya çıkarır” dedi.
Kayseri İncesu İlçe Millî Eğitim Müdürü Osman Malkoçoğlu, Kayseradar ve Radyoradar ortak canlı yayınında ‘Geleceğe Mektuplar’ programına katılarak moderatör Ahmet Avanlıer’in sorularını yanıtladı.
Geçtiğimiz hafta; öğretmen İbrahim Oktugan’ın yabancı uyruklu öğrenci tarafından silahla yaralanarak hayatını kaybetmesine ilişkin toplumsal mesajda bulunan Müdür Malkoçoğlu, “Öğrencilere silah değil; kalem tutmayı öğreten insanlarız, bir eğitimcinin burnu kanasa toplumun başka yerleri de kanar. Çocuklara özsaygının, karşıdaki bireye olan saygıyı iyi aşılamamız lazım, eğitimciler bu sorunun üstesinden tek başına gelemez. Eğitim anne karnından başlar, devletin planlı programlı vermiş olduğu örgün eğitim bir yere kadardır. Yaygın olan eğitim hayatın ta kendisidir, küçüklerimizin hayatına dokunan bir söz, nasihat, öğretmenlik yapmak kadar niteliklidir. Bir çocuğumuzun hayatına bir şeyler katabilmek ve öğretebilmek, ebeveynin ve öğretmenin rolünü ortaya çıkarır” diye konuştu.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İncesu İlçe Milli Eğitim Müdürü Malkoçoğlu: “Öğretmenin burnu dahi kanasa toplumun başka yerleri de kanar”