GüncelSağlık

İl Sağlık Müdürlüğü Devreye Girdi

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri’de müstear bir isimle sosyal medya kullanan bir vatandaşın sosyal medyada eşi için tedavi istemesi sosyal medya gündemine otururken, Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü gerekli girişimlerin başlatıldığını açıkladı.

Twitter mecrasında “ECEVT70484410” kullanıcı adıyla paylaşım yapan bir kişi, eşinin beyninde baloncuk oluştuğunu belirterek “Eşimin testi pozitif çıktı. Şiddetli baş ağrısıya Kayseri Şehir Hastanesi’ne götürdüm. Beyin MR’ı çekildi. Beyninde baloncuk olduğunu söylediler. acilen ameliyat yapılması gerekiyormuş. Fakat şehir hastanesinde ne alet ne de ekipman varmış. Bu yüzden ERÜ Tıp Fakültesi’ne acilen gitmemi istediler. Gittik ama fakülte ‘COVID’li hasta almıyoruz’ diyerek bize yatış vermedi. Allah korusun eşim beyin kanaması geçirirse bunun hesabını kim verecek?” ifadelerine yer verdi. Kullanıcının bu paylaşımı sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Gelişmelerin ardından açıklama yapan Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Sosyal medyada ‘beyninde baloncuk oluşan eşini Kayseri Şehir Hastanesi ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ameliyat ettiremediğini’ ifade eden hasta yakınının paylaşımının ardından, Kayseri İl Sağlık Müdürlüğümüzce konu hassasiyetle takip edilmiştir. Müdürlüğümüz kurullarınca gerekli girişimler başlatılmıştır” ifadeleri kullanılarak, hastaya yönelik çalışmaların başlatıldığı duyuruldu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu