İl Millî Eğitim Müdürü Karaköse: “İsrail’de yaşanan olaylarda özellikle çocuklara yapılan zulümler asla kabul edilemez”

Fotoğraflı (99)

Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu Lisesi ve eş zamanlı olarak diğer 1149 okul dahilinde Filistin’de hayatını kaybeden insanlar için düzenlenen anma töreni kapsamında konuşan Kayseri İl Millî Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, ““İsrail’in işgal girişimi ve insanlık dışı ortaya koyduğu tavır, hiçbir şekilde kabul edilemez. Türk milleti olarak burada yaşanan olaya tepki koyuyoruz. İsrail’de yaşanan olaylarda özellikle çocuklara yapılan zulümler asla kabul edilebilir bir durum değil. Bununla ilgili bütün dünyanın bir an önce tepki göstermesi ve duruş sergilemesi gerekiyor. Biz de burada tepkinin öncülüğünü yapıyoruz” dedi.

Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu Lisesi ve eş zamanlı olarak diğer 1149 okul dahilinde;  Filistin’de hayatını kaybeden insanlar için anma töreni düzenlendi. Ders bitiminde yapılan törene Kayseri İl Millî Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse de katıldı ve savaşta hayatını kaybedenler için saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşı okundu.

‘ÇOCUKLARA YAPILAN ZULÜMLER ASLA KABUL EDİLEMEZ’

Tören sonrasında basın açıklamasında bulunan ve Filistin’de yaşanan insanlık dışı olayların asla kabul edilemeyeceğini vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, “İsrail’in işgal girişimi ve insanlık dışı ortaya koyduğu tavır, hiçbir şekilde kabul edilemez. Bizler Türk milleti olarak, geçmiş tarihimizle atalarımıza baktığımız zamanda her zaman için insanlık onurunu ve haklarını ön planda tutan, sivilleri mağdur etmeyen, ihtiyaç sahiplerine destek olan bir kültürün torunlarıyız. Şimdi de Türk milleti olarak burada yaşanan olaya tepki koyuyoruz. İsrail’de yaşanan olaylarda özellikle çocuklara yapılan zulümler asla kabul edilebilir bir durum değil. Bununla ilgili bütün dünyanın bir an önce tepki göstermesi ve duruş sergilemesi gerekiyor. Biz de burada tepkinin öncülüğünü yapıyoruz. Cumhurbaşkanımızdan başlayarak bütün yetkililerimiz gerekli tavrı ortaya koyuyorlar. Bugün öğrencilerimiz İstiklal Marşı’nı okurken duruşları ve bakışlarından heyecanlarını okumak mümkündü. Filistin’deki olayların derhal bitmesi için tepkimizi ve mücadelemizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

 

Exit mobile version