Özel Haber

İhtiyaç Sahibi Engelliler İçin Ücretsiz ‘Sevgi İzi’ Uygulaması

KAYSERİ (1HA – ÖZEL) – Kayseri’de 15 yıldır dövmecilik yapan Ersan Doğan, engelinden dolayı kaybolma ihtimali bulunan kişilerin kolaylıkla bulunabilmesi için ücretsiz ‘sevgi izi’ uygulaması başlattı.
Alzheimer (unutkanlık) ya da kendisini ifade edemeyecek kadar zihinsel engelli bireylerin zaman zaman kayboldukları haberleri okuyoruz. Bu kişilerin bulunabilmesi amacıyla yurt genelinde ‘sevgi izi’ isimli uygulama devreye alındı. İnternet üzerinden buraya kaydı yapılan kişi, kaybolması halinde buradaki kimlik bilgilerinden ailesine ulaşılabiliyor.

Kayseri’de 15 yıldır dövmecilik yapan Ersan Doğan da, ‘sevgi izi’ uygulamasını ailelerini istemesi halinde engelli bireylere ücretsiz olarak yapma kararı aldı. Sevgi izi uygulamasını anlatan Doğan, “Sevgi izinin sitesi vardır. Sevgi izinde bir kod alınıyor. Bu kodla birlikte de bize gelirler. Bu kodu biz müşterilerimizin vücuduna kalıcı olarak yerleştiriyoruz. Örneğin alzheimer biri bu kodu dövme olarak yaptıktan sonra kaybolur ve bulunursa kod sayesinde ailesine ulaşılabiliyor. Ve kaybolan kişi böylelikle ailesine teslim ediliyor” şeklinde konuştu.

Sevgi izi uygulamasının yaklaşık 7 yıldır yapıldığını anlatan Doğan, ihtiyaç sahibi kişilere bu dövmeyi ücretsiz olarak yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu