Güncel

İdlib’den Acı Haber: Şehit Sayımız 3’e Yükseldi

 

KAYSERİ,(BGC)- İdlib’de Gerginliği Azaltma Bölgesinde gerçekleşen saldırıda yaralanan Piyade Sözleşmeli Er Turgay Abacı şehit düştü.
İdlib’te Gerginliği Azaltma Bölgesinde gerçekleşen saldırıda yaralanan Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören Piyade Sözleşmeli Er Turgay Abacı yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı, yaptığı açıklamada İdbil’de çıkan çatışmada yaralanan Piyade Sözleşmeli Er Turgay Abacı’nın da şehit düştüğünü ifade edildi. MSB’den Yapılan açıklamada: “İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde, 11 Eylül 2021 tarihinde terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen saldırı sonucunda ağır yaralanan Piyade Sözleşmeli Er Turgay Abacı, tedavi gördüğü Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” ifadeleri kullanıldı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu