3:03

Hukukçular İsrail zulmüne karşı yürüdü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri’de hukukçular İsrail zulmüne karşı cübbeleriyle birlikte Adalet Sarayı’na kadar yürüdü. Daha sonra Adalet Sarayı önünde basın açıklaması düzenlendi. Burada açıklama yapan Hukukçu Burak Altıntaş, “Siyonist, İşgalci İsrail rejimi, her zeminde yargılanmalı, suçlular cezasız bırakılmamalıdır. İnsanlık adına bir utanç vesikası olan ve harekete geçmekten aciz biz Müslümanlar adına ise zelilliği ifade eden Gazze halkına uygulanan bu zulmün, durdurulması gerekmektedir” dedi.

Kayseri’de hukukçular cübbeleriyle birlikte Hacı Kılıç Camisi’nden Adalet Sarayı’na kadar ‘Soykırıma Karşı Adalet İçin’ sloganıyla yürüyüş gerçekleştirdi. Adalet Sarayı önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan Hukukçu Burak Altıntaş, “İsrail uzun yıllardan bu yana Filistin topraklarını işgal etmek sureti ile bugüne kadar on binlerce insanı öldürmüş, birçok insanı yaralamış, sakat bırakmış, mallarına zarar vermiş ve onları evsiz bırakmıştır. Son 4 ayda ise, yaptıkları zulüm daha da artmış ve hiçbir vicdanın kaldıramayacağı bir noktaya gelmiştir. Gazze halkını hastane, okul ve sivil yerleşke gözetmeksizin bombalayarak katleden İsrail, insani yardımların dahi girişini engelleyerek mazlum Gazze’yi açlığa mahkum etmiştir. İsrail Savunma Bakanı, Gazze halkını insan gibi görmediklerini açıkça deklare etmiş ve yaptığı açıklamada ‘İnsansı hayvanlar ile savaşıyoruz’ diyerek Gazze halkı özelinde tüm Filistin halkına devlet olarak bakış açılarını açıkça ortaya koymuştur. Son Gazze saldırılarında yine hiç bir hedef gözetmeksizin okul, cami ve hastane gibi savaşta dahi mutlak surette korunması gereken, insanların topluca bulundukları alanları bombalamak ve doğrudan sivilleri hedef almak suretiyle, binlerce insanın ölümüne ve yaralanmasına sebebiyet vermiş. 100 günden fazla bir süredir Gazze halkına yaptıkları bu zulüm, arşı titretir hale gelmiştir. İsrail tüm bu savaş suçlarını işlerken, havadan ve karadan yaptığı bombalama eylemlerinde, kimyasal silah olarak kabul edilen ve savaşan unsurlara karşı dahi kullanılması yasak olan fosfor bombası kullanmak suretiyle, açık ve inkâr edilemez bir savaş suçu işlemiştir” ifadelerini kullandı.

‘GAZZE HALKINA UYGULANAN BU ZULMÜN, DURDURULMASI GEREKMEKTEDİR’

Gazze halkına yapılan zulmün durdurulması gerektiğini söyleyen Altıntaş, “Tüm dünya, İsrail tarafından işlenen insanlık suçlarını izlerken, suçlarının yaptırımsız kalacağından emin olan İsrail; aylardır insanlık tarihinin en karanlık, vicdan sızlatan eylemlerine imza atmakta olup; kadın, çocuk ve yaşlı ayırt etmeksizin on binlerce insanı katletmiştir. Açık bir gerçektir ki Gazze’de yaşananlar dünyanın gözleri önünde işlenen apaçık bir soykırım ve insanlığa karşı suçtur! İsrail’i suçluyoruz! Siyonist İşgalci İsrail rejimi, her zeminde yargılanmalı, suçlular cezasız bırakılmamalıdır. İnsanlık adına bir utanç vesikası olan ve harekete geçmekten aciz biz Müslümanlar adına ise zelilliği ifade eden Gazze halkına uygulanan bu zulmün, durdurulması gerekmektedir. Bu mezalim şimdilik durdurulamıyor olsa dahi, bombalardan kurtulan mazlumların, açlık yüzünden şehit olmasının önüne geçilmeli; kara ve hava yoluyla yardım yapılmalıdır. Muntakim olan Allah’ı vekil bilerek diyoruz ki: Zalim bir terör devleti olan İsrail’in, yaptırımlara tabi tutulması ve işlediği insanlık suçlarının hesabının sorulması, bizler için bir onur ve şeref meselesidir. Ve bu hesap elbet sorulacaktır” diye konuştu.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Hukukçular İsrail zulmüne karşı yürüdü