Hikmet Karaman’a ‘beyinsiz’ diyen şahıs için hapis talebi

Site Kapak Fotoğrafı - 2022-06-29T165150.889

KAYSERİ (1HA) – Kayserispor’un geçen sene teknik direktörlük görevini yerine getiren Hikmet Karaman’a sosyal medya medyadan ‘beyinsiz’ diyerek hakaret ettiği iddia edilen Ali D., hakkında 3 aydan 2 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.

19 Ağustos 2021’de meydana gelen olayda iddiaya göre Kayserispor’un o dönemde teknik direktörlük görevini yerine getiren Hikmet Karaman, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Ali D. isimli şahıs paylaşımın altına, ‘Bunun gibi beyinsiz hocalardan artık kurtulmak gerekiyor.’ şeklinde yorum yaptı. Şikâyet üzerine Ali D., hakkında ‘sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ gerekçesiyle iddianame hazırlanırken hakkında 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.

Kayseri 12’nci Asliye Ceza Mahkemesi hâkimi Birol Küçük tarafından kabul edilen iddianamede ifadesine de yer verilen Ali D., “Futbolsever olarak, yorumumum tek nedeni, futbolumuzun düşmüş olduğu duruma vurgu yapmaktı. Fakat, ‘beyinsiz’ sözü gözümden kaçmış. Hikmet Karaman’ı eleştirmek istedim, bu nedenle üzgün ve pişmanım” dedi. Önümüzdeki günlerde Sanık Ali D.’nin yargılanmasına başlanacak.

 

Exit mobile version