Fotoğraflı (38)
0:37

Hekimlerden Filistin için sessiz yürüyüş

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri’de hekimler tarafından Filistin ve Doğu Türkistan için yürüyüş gerçekleştirildi. İnsanlık dışı bütün eylemlere karşı mücadele vermeyi sonuna kadar sürdüreceklerini ifade eden Öğrenci Muzaffer Fırat, “Ne Doğu Türkistan’ı, ne Suriye’yi, ne Yemen’i, ne Arakan’ı ne de zulüm altında kalan coğrafyaları zalimlerin ellerine teslim etmeyeceğiz. Zulüm bitene kadar mücadelemize devam edeceğiz” dedi ve bütün vatandaşları ses olmaya davet etti.
Kayseri’de hekimler ve sağlık çalışanları tarafından Filistin’de zulme uğrayan insanlara destek olmak ve İsrail’e tepki göstermek amacıyla yürüyüş düzenlendi. Yaklaşık 15 kişinin katıldığı yürüyüş, Kayseri İl Müftülüğü önünden başlayarak Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen basın açıklaması ile son buldu.
Yürüyüş sonrası topluluk adına konuşma yapan Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencisi Muzaffer Fırat “İnsanlık dışı bütün eylemlerden kurtulmak için verdiğimiz mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Ne Doğu Türkistan’ı, ne Suriye’yi, ne Yemen’i, ne Arakan’ı ne de zulüm altında kalan coğrafyaları zalimlerin ellerine teslim etmeyeceğiz. Zulüm bitene kadar mücadelemize devam edeceğiz. Tüm hekimleri, sağlık çalışanlarını ve vicdan sahibi tüm insanları harekete geçmeye ve bu onurlu yürüyüşte zulme karşı durmak adına sessiz yürüyüş kervanımıza ses olmaya davet ediyoruz. Kanıksamayacağız, normalleştirmeyeceğiz, sabırla ve azimle zulme karşı duranlar olacağız” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen