Fotoğraflı (3)
1:21

Güncel altın ve döviz piyasası

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Güncel altın ve döviz piyasasını değerlendiren Sarraf İhsan Gülderdi, “Hafta başı itibariyle dolarda ve dövizde sakin bir başlangıç oldu. Çeyrek altın 3 bin 450 liradan, dolar 30 lira 60 kuruştan ve euro ise 33 liradan işlem görüyor. TCMB’nin başına Fatih Karahan’ın getirilmesi, hem başkan yardımcılığı hem FED’deki görevleri sebebiyle piyasada olumlu karşılandı. Dövizdeki baskı da aynı şekilde sürdürülüyor, hafta başına sakin bir giriş yapmış olduk” dedi.
Sarraf İhsan Gülderdi, güncel altın piyasasını değerlendirmesiyle birlikte hafta içerisindeki döviz ve altın fiyatları hakkında bilgilerini paylaştı. . Sarraf Gülderdi; Kazancılar Çarşısı’nda has altının 2 bin 60 liradan, çeyrek altının 3 bin 450 liradan, 22 ayar altının 2 bin liradan, doların 30 lira 60 kuruştan ve euronun da 33 liradan işlem gördüğünü belirterek “Cuma günü Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın görevden istifa etmesiyle piyasalar biraz tedirgin oldu. Yerine başkan yardımcısı Fatih Karahan’ın göreve getirilmesi de olumlu karşılandı. Fatih Karahan, TCMB Başkan Yardımcısıydı ve yurt dışında da FED (ABD Merkez Bankası) gibi önemli kurumlarda görev yapmış bir isim, yurt dışı derecelendirme kuruluşları tarafından da olumlu bir haber olarak yansıdı” dedi.
BİST (Borsa İstanbul) 30’da da yukarı yönlü hareketlenmeler olduğunu belirtirken döviz üzerindeki baskıların da sürdürüldüğünü, seçime kadar baskının devam edeceğini de yineleyerek hem altında hem de dövizde sakin seyrin devam ettiğini söyledi.
GÜNCEL ALTIN VE KUR FİYATLARI:
DOLAR: 30,60 TL
EURO: 33 TL
ÇEYREK ALTIN: 3450 TL
22 AYAR ALTIN: 2000 TL
HAS ALTIN: 2060 TL
ONS: 2023 USD.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Güncel altın ve döviz piyasası