13:35

GEZİCİ RADAR YAMULA PATLICAN FESTİVALİ’NDE

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1071 Ahlat yapının sunduğu Gezici Radar programı festival festival gezmeye devam ederken bu sefer ki durağı Yamula Patlıcan Festivali.

Yamula patlıcanlarının yetiştiği patlıcan tarlasının sahibi Mustafa Bey ile birlikteyiz.  Yamula patlıcanın neden bu kadar dillere destan ve meşhur olduğunu Mustafa Bey’den öğreniyoruz. Tohum olarak ekip tekrardan kendi üzerinden tohumları alıp bir sonraki seneye hazırlığının yapıldığını, Atalarımızdan beri bu şekilde geldiğini ve düzeninin bozulmadan devam ettiğini öğreniyoruz. Selma abla ile birlikteyiz Yamula patlıcanları ile güveç pişirme işlemine başlamadan önce nasıl yapıldığı hakkında bilgi alıyoruz Muhtarımız ile kısa bir sohbetin ardından güveci afiyetle yiyoruz. Kocasinan belediye başkanı Ahmet Çolakbayrakdar bizimle birlikte başkanımızdan festivalin kısa bir özetini alıyoruz. Özellikle birlik ve beraberliğe büyük önem verdiğini söyledi.

Son olarak şarkıcı Ayşen Kaya bizimle birlikte Kayseri festivallerinde sahne alan Ayşen Kaya mikrofonlarımıza konuşarak doğup büyüdüğü şehre sanatçı olarak gelmenin onur ve gurur verici olduğunu söyledi.

Gezici Radar sizler için bu hafta Kayseri’nin güzel ilçesi Kocasinan’ın patlıcanı ile meşhur mahallesi Yamula’dan seslendi. Meşhur Yamula patlıcanını sizlere anlatmaya çalıştı bir sonraki Gezici Radar programına kadar hoşkalın hoşçakalın…

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
GEZİCİ RADAR YAMULA PATLICAN FESTİVALİ’NDE