3 C
Kayseri
Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaGezici RadarGEZİCİ RADAR KARAHIDIR'DA

GEZİCİ RADAR KARAHIDIR’DA

Yayın Tarihi:

Mega Metal’in sunduğu Gezici Radar programının bu bölümünde verimli toprağı, lezzetli domatesi ve misafirperver insanıyla gönlümüzde taht kuran Kayseri’nin Bünyan ilçesine bağlı Karahıdır Köyü’ndeyiz.

Karahıdır Köyü’ne geliyoruz. Yanımızda Ramazan amca var hayvanların en sevdiği yiyeceğin yonca olduğunu söyleyen Ramazan amca bu senenin 4. hasadı yapıldığını ve her ay bir sefer biçildiğini, rastgele yapılmadığını toprağı elverişli hale getirmek gerektiğini söyledi.

Domates bahçesine geliyoruz, Yanımızda Ahmet abi var. Lezzeti dışına taşan meşhur Domatesin lezzetini tuz gölünden aldığını söyleyen Ahmet amca kendilerinin de hayvan gübresinden başka bir şey atmadıklarını söyledi. Vatandaşların da bayıldığını, her şeyin doğal ve organik olduğunu, kendilerinin de tükettiğini söyledi.

Meşhur Tuz Gölü’ne diğer adıyla tuzla Gölü’nün bulunduğu alana geliyoruz yanımızda İbrahim bey var bu göl’ün turizm yönünden köye fayda sağladığını söyleyen İbrahim bey aynı zamanda eklem ağrılarına fayda sağladığını birçok hastalığa şifa sağladığını da ifade etti.

Renk renk çeşit çeşit üzümlerin yetiştiği üzüm bağlarına geliyoruz. Yolculuğumuzun başında bizi karşılayan Ramazan amca yine bizimle birlikte. Her birinin ayrı ayrı aroması olduğunu söyleyen Ramazan amca doktorların önerdiği siyah üzümün burada yetiştiğini söyledi.

Yolculuğumuzun sonlarına doğru bize de ikramda bulunan İbrahim bey yaptığı işi sevdiğini ,halka hizmet etmekten mutluluk duyduklarını ifade etti. Sizce gezip görülecekler listenize Karahıdır Köyü’nü   eklemeyi unutmayın, İyi seyirler.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de ağaçta asılı erkek cesedi bulundu

Kayseri’de sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar ağaçta boynunda...

Yabancı uyruklu iki kişi silahla vurularak öldürüldü

  Gevher Nesibe Mahallesi’nde bir apartmanın terasında meydana gelen olayda...

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Motorine büyük indirim

Motorine büyük indirim Akaryakıt grubu ürünlerinden motorine bugün gece yarısından...

Kayseri’de kuvvetli yağış bekleniyor

  Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre Kayseri’de...

Son Haberler