9 C
Kayseri
Çarşamba, Kasım 29, 2023
Ana SayfaGezici RadarGezici Radar İncesu Üzüm Festivali'nde

Gezici Radar İncesu Üzüm Festivali’nde

Yayın Tarihi:

İNCESU ÜZÜM FESTİVALİ
1071 Ahlat yapının sunduğu Gezici Radar programı festivallere ara vermeden devam ederken bu kez de İncesu Üzüm Festivalinden sesleniyor.
28. İncesu üzüm festivalinin bütün coşkusunu ekranlara getirecek olan Gezici Radar en güzel üzümleri seçecek. Protokol ve birçok İncesulu vatandaşın bir arada olacağı ve birbirinden güzel etkinliklere sahne olacak üzüm festivali sizler için başlıyor.
İncesu belediyesi imar A.Ş’nin müdürü Osman bey ile birlikteyiz. Tam 71 yarışmacının katıldığı en güzel üzüm yetiştirme yarışmasının birincisinin seçileceğini söyleyerek Festivalin güzel gittiğini İncesu’yu ve tarihi kervansarayı tanıtmakta mutlu olduklarını ifade ediyor.
İncesu belediye başkanı Mustafa İlmek ile beraberiz. Her zaman festivallerin birlik beraberlik ve kardeşlik ruhu içinde geçtiğini söyleyen başkan ilmek bu yıl sanatçı kısmının iptal edildiğini depremzede kardeşlerimize kırtasiye yardımında bulunulduğunu ifade etti.
Kervansarayda kadın kooperatifleri de yerini aldı. Hem istihdama katkı sağlanıyor hem de yöreye ait pekmezden yapılan cevizli sucuk yapılıyor.
İncesu kaymakamı Aydın Göçer ile birlikteyiz . Merzifonlu Kara Mustafa paşanın bizlere emanet ettiği kervansarayın içindeyiz. 350 yıllık bir tarihi eser olduğunu, Osmanlının nadide eseri olduğunu ve hala ayakta kaldığını söyledi.
İyi seyirler…

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de ağaçta asılı erkek cesedi bulundu

Kayseri’de sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar ağaçta boynunda...

Yabancı uyruklu iki kişi silahla vurularak öldürüldü

  Gevher Nesibe Mahallesi’nde bir apartmanın terasında meydana gelen olayda...

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Motorine büyük indirim

Motorine büyük indirim Akaryakıt grubu ürünlerinden motorine bugün gece yarısından...

Kayseri’de kuvvetli yağış bekleniyor

  Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre Kayseri’de...

Son Haberler