Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği, deprem bölgesi Hatay’a gönderildi

Fotoğraflı (63)

 

KAYSERİ (1HA) – Büyükşehir Belediyesi Makina İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı tarafından il sınırları içerisindeki köylerde yaşayan yaşlı ve engelli vatandaşlara ağız ve diş sağlığı hizmetinin ulaştırılması için hayata geçirilen Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği, depremde ağır hasar alan Hatay’da depremzede vatandaşların hizmetine sunuldu.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 9 saat arayla meydana gelen iki büyük deprem, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illerinde yıkıma sebep oldu. 40 binin üzerinde kişi hayatını kaybederken, bir taraftan da yaraların sarılması için çalışılıyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin diş hekimliği alanındaki bütün tedavilerin yapılabildiği tam donanımla dizayn edilen Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği ise Hatay’da depremzedelere hizmet vermek için gönderildi.

Büyükşehir Belediyesi Makina İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı tarafından il sınırları içerisindeki köylerde yaşayan yaşlı ve engelli vatandaşlara ağız ve diş sağlığı hizmetinin ulaştırılması için hayata geçirilen Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği, depremde ağır hasar alan Hatay’da depremzede vatandaşların hizmetine sunuldu.
Diş hekimliği alanındaki bütün tedavilerin yapılabildiği tam donanımla dizayn edilen Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği, diş doktoru ve sağlık ekipleriyle Hatay’da depremzedelere hizmet veriyor.

Exit mobile version