‘Geleneksel Olta Balıkçılık Günleri’ gerçekleştirildi

KAYSERİ (1HA) – Kocasinan Belediyesi tarafından Kuşçu Marina’da ‘Olta Balıkçılık Günleri’ gerçekleştirildi. Gerçekleşen etkinlikle konuşan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Hemşerilerime hizmet etmek, mutluluğunu artırmak ve onların hayatını kolaylaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Kocasinan Belediyesi tarafından ‘Olta Balıkçılık Günleri’ gerçekleştirildi. 2 gün süren etkinliğe 10 binden fazla vatandaş katıldı. Kuşçu Marina’da düzenlenen ‘Olta Balıkçılık Günleri’ ödül törenine; Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın yanı sıra İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, Kayseri İller Bankası Bölge Müdürü Sönmez Ata, Kocasinan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdülaziz Yıldırım, Kayseri Amatör Balıkçılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (KOBDER) Başkanı Ümit Karaduman, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, meclis üyeleri ile vatandaşlar katıldı.
Etkinliğin ilk gününde özel etkinlikler, off road, havai fişek gösterileri ve konserler yapıldı. Etkinliği ikinci gününde ise Kayseri Pars Chopper Motosiklet Grubu ve Yunus Bisiklet grubu gösterileri ve Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın verdiği konserle gerçekleşti. Konser sonrasında açıklama yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, vatandaşların mutluluğunu artırmak ve hayatlarını kolaylaştırmak için çalıştıklarını dile getirdi. Çolakbayrakdar, “Kuşçu’da yaptığımız etkinlik bu doğrultuda gerçekleşen bir çalışmamızdır. Geleneksel Olta Balıkçılığı Günleri kapsamında yaptığımız etkinlikte, 7’den 70’e herkesin memnuniyeti, yüzlerinin gülümsemesi ve keyifli vakit geçirmesi bizleri de mutlu etti. Özellikle sosyal belediyecilik yaklaşımı ile hayata geçirdiğimiz Kocasinan Akademi çatısı altında eğitimden spora, kültürel etkinliklerden sosyal faaliyetlere kadar geniş bir alanda şehrimize hizmet ediyoruz. Bu noktada Yamula Baraj Gölü’nün bugünlere kadar gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Kocasinan’da yaşamanın ayrıcalıklı ve farklı olduğunu, 7’den 70’e herkes bu farklılığı hissetsin diye yeni projelere ve çalışmalara imza atıyoruz. Bunları yaparken de hemşerilerimin desteğiyle yapıyoruz. Şehrin yöneticileri olarak bizler, gönül birliğiyle Kayserimiz için çalışıyoruz. Şehir dışından ve şehir içinden gelen herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra da bu tür etkinliklerin şehrimizde daha fazla yapılması için her türlü desteği vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

DERECEYE GİREN YARIŞMACILARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Gerçekleşen konuşma sonrasında altıncısı düzenlenen ‘Olta Balıkçılık Günleri’ kapsamında yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi. Kıyı kategorisinde toplam 185 balıkçı ve bot kategorisinde ise 9 balıkçı kıyasıya yarıştı. Alabalık, sudak ve sazan balıkları arasında en çok ve en büyük balık tutanlar derece elde etti. Sazan kıyı kategorisinde birinci Coşkun Onat-Alperen Dulkut, ikinci Doğan Tankut, üçüncü ise Harun Taş oldu. Alabalık Kıyı kategorisinde birinci Umut Demirezen-Ragip Daylak, ikinci Derya Şekerlive üçüncü ise Abdullah Özdemir oldu. Sudak Kıyı kategorisinde birinci Bekir Beğendik ile Tufan Yücefaydak, ikinci Salih Taşdemir, üçüncü ise Burak Tokpınar oldu. Alabalık bot kategorisinde bottan en büyük balık birinci Murat Baş-Hasan Baş-Dursun Küçükkaya, Bottan en çok balık tutan birinci ise Bilal Ünsal, ikinci Gökhan Yurdakul ve üçüncü ise Turgut Yıldırım oldu. Sudak bot kategorisinde ise bottan en büyük balık birinci Mehmet Adıyaman- Oğuzhan Akdeniz-Mert Erdoğmuş, bottan en çok balık birincisi Mustafa Paydaş, Mehmet Furkan Işık, bottan en çok balık ikincisi Miray Akşahin ve üçüncü ise Damla Yıldırım oldu.

Exit mobile version