Gazze’de yaşanan insanlık dramı için yürüyüş gerçekleştirildi: “Gazze ölüyor, dünya seyrediyor”

Fotoğraflı (18)

Memur-Sen Kayseri İl Temsilciliği ve KGKKKD tarafından İsrail’in Filistin’de yapmış olduğu zulme ilişkin yürüyüş düzenlendi. 7 Ekimden bu yana yapılan katliamlarda 50 bin Filistinlinin katledildiğini söyleyen Memur-Sen Kayseri İl Temsilcisi Mehmet Emin Aslantürk, “2 milyon nüfusa sahip koca Gazze şehri, karadan havadan ve de denizden yapılan bombardımanlarla harabeye dönüştürüldü. İlaçsızlık, açlık, susuzluk ve barınaksızlıkla mücadele eden Gazze halkı, Rabbiyle baş başa kalmış durumdadır. Masum Filistin halkıyla aynı coğrafyanın insanı olan Arap ülkeleri, Gazze soykırımının durdurulması için herhangi bir çaba içerisine girmediler. Sessizlik içinde din kardeşlerinin katledilmesini seyrediyorlar. Bir an önce ateşkes sağlanması ve akan kanın durdurulması için vicdanını kaybetmemiş insanlığı harekete geçirmeye devam ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 


Memur-Sen Kayseri İl Temsilciliği ve Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği tarafından; Filistin’de yaşanan insanlık dramı ve İsrail’in Filistin halkına yaptığı zulmü kınamak adına yürüyüş gerçekleştirildi. Kiçikapı Meydanı Baldöktü Camii önünden başlayan yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Kayseri Filistinle Dayanışma Platformu çadırının önünde son buldu ve vatandaşlar tarafından yoğun katılım sağlandı.
Topluluk adına konuşan Memur-Sen Kayseri İl Temsilcisi Mehmet Emin Aslantürk, “7 Ekim 2023’ten bu yana yaşanan katliama insanlık bu soykırıma dur diyemiyor, demiyor. Aksa Tufanı ile başlayan İsrail, ABD, AB ve batı dünyasının devam ettirdiği acımasız ve vahşi soykırımda bugüne kadar 15 bini enkaz altında kalanlar, 14 bini çocuk, 11 bini kadın olmak üzere 50 bin kadar Filistinli Müslüman katledildi. 2 milyon nüfusa sahip koca Gazze şehri, karadan havadan ve de denizden yapılan bombardımanlarla harabeye dönüştürüldü. İlaçsızlık, açlık, susuzluk ve barınaksızlıkla mücadele eden Gazze halkı, Rabbiyle baş başa kalmış durumdadır. Ne yazık ki masum Filistin halkıyla aynı coğrafyanın insanı olan Arap ülkeleri, Gazze soykırımının durdurulması için herhangi bir çaba içerisine girmediler. Sessizlik içinde din kardeşlerinin katledilmesini seyrediyorlar, Türkiye’nin 7 Ekimden bu yana Cumhurbaşkanı, Dışişleri Bakanı ve diğer yetkililer nezdinde savaşın durması için yaptığı yoğun diplomatik çabalar da ne yazık ki akan kanı durduracak sona ulaşamadı. Gazze ve Filistin de bir Müslüman millet soykırımla yok edilmeye, koca dünya da bunu seyretmeye devam ediyor. Dünyanın sivil insanlarının, yönetimlerinin basiretsizce çoğu zaman İsrail’in yanında yer alarak, ortak olduğu Gazze soykırımına karşı Filistinli mazlumların anında yer alması, insanlık adına umut verici erdemli bir harekettir. ABD’den Kanada’ya, İngiltere’den Almanya ve Belçika’ya kadar birçok coğrafyada kadın, erkek, yaşlı, gençlerin Filistinli masumlar için sokakları, meydanları doldurup eylem yapmaları, insanlık vicdanı adına takdir edilesi destekler olarak ortaya çıkmıştır. 8 aydan bu yana Gazze katliamında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılar acil şifalar ve Filistin halkına baş sağlığı diliyoruz. Bir an önce ateşkes sağlanması ve akan kanın durdurulması için vicdanını kaybetmemiş insanlığı harekete geçirmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Exit mobile version