1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Felahiye ve Özvatan’a doğal gaz için ilk adım atıldı

Felahiye ve Özvatan’a doğal gaz için ilk adım atıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KAYSERİ (1HA) – Felahiye ve Özvatan ilçelerinde doğal gaz altyapı çalışması başladı. Toplam 367 milyon maliyetli yatırım için ilk kazma vuruldu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin de hissedarı olduğu ve 2003 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren Kayserigaz, merkez dâhil 12 ilçede 600 binden fazla aboneye doğalgaz hizmeti sunuyor. Şirket, Felahiye ve Özvatan ilçelerine de doğal gaz ulaştırmak için çalışmalara başladı. 367 milyon TL’lik yatırım maliyetiyle iki ilçede gaz çalışmalarının başlangıcı için temel atma töreni düzenlendi.

Sarıoğlan, Akkışla, Felahiye, Özvatan, Pınarbaşı ve Sarız ilçelerinin doğal gaza kavuşması kapsamında geçtiğimiz yıl Azerbaycan devlet şirketi SOCAR’ın iştiraki olan SOCAR Türkiye tarafından projenin ilk etabı Akkışla ve Sarıoğlan ilçelerinde doğal gaz altyapı çalışmaları ile başlatılmıştı. Çalışmalar iki ilçede sürerken, 14 Ekim Cuma günü de 145 milyon TL’si Felahiye’ye, 222 milyon TL’si Özvatan’a olmak üzere toplam 367 milyon TL’lik doğal gaz yatırımı yapılacak.

‘HER ŞEY KAYSERİ İÇİN’

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Her şey Kayseri için diyerek çıktığımız bu yolda canla başla vatandaşlara hizmet edebilmek için çalışıyoruz. Merkez ve merkeze en uzak noktadaki hemşehrilerimize en iyi şekilde hizmet için gayret gösteriyoruz. Kayseri’miz merkez ve kırsal olarak bir bütündür, her bir vatandaşımız başımızın tacıdır ve biz onların hizmetkârıyız. Bu anlayışla hizmetlerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Sarıoğlan, Akkışla, Felahiye, Özvatan, Pınarbaşı ve Sarız ilçelerimize doğal gazı ulaştırmak için takvimimizi oluşturduk. Akkışla ve Sarıoğlan’ımızda çalışmalarımız devam ederken, Felahiye ve Özvatan’ımızda da çalışmaları başlattık elhamdülillah. Ardından diğer ilçelerimizde de çalışmalara başlayacağız inşallah. İki ilçemize daha doğal gaz şimdiden hayırlı olsun diyoruz” şeklinde konuştu.

Felahiye Belediye Başkanı Vural Coşkun ile Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir de, doğal gaz ve diğer yatırımlar için Başkan Büyükkılıç’a teşekkür etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen