Spor

Fatma Maraşlı: Ülkemizi En İyi Şekilde Temsil Etmek İstiyorum

KAYSERİ,(BGC)- Kayseri’de okçuluk sporunda Avrupa Şampiyonası ve olimpiyatlara hazırlanan Fatma Maraşlı, “Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum” dedi.

Milli okçu Fatma Maraşlı, Avrupa Şampiyonası ve olimpiyatlara hazırlıklarını sürdürüyor. Genç sporcu katılacağı yarışmalardan altın madalya ile dönmeyi hedefliyor. Okçuluğa başlangıç hikayesini anlatan Maraşlı, “Okçuluk sporuna 8 yıl önce, 9 yaşımdayken başladım. Babamın ve ailemin desteğiyle tanıştım. Birçok spor dalını deneyimle fırsatı buldum ama okçuluk sporu ben de farklı şeyler uyandırdı. O günkü heyecanımla hala antrenmanlarıma devam ediyorum. Ülkemiz adına gelecek yılda Avrupa Şampiyonası’nda derece elde etmek istiyorum. Gelecek yıllarda 2024, 2028 olimpiyatlarına katılarak ülkemizi elimden geldiğinin en iyi şekilde temsil etmek istiyorum.” diye konuştu.

METE GAZOZ HEPİMİZE BİR UMUT, BİR IŞIK OLDU

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda final maçında şampiyon olan Milli okçu Mete Gazoz’a değinen Fatma Maraşlı, “Mete Gazoz hepimize bir ışık, bir umut oldu diyebilirim. Benimde hedefim bu yönde. Biliyorsunuz ki kadınlar kategorisinde böyle bir derecemiz yok. İnşallah bu dereceyi ülkemize de ben getirmek istiyorum. Benimde hedefim ve en büyük hayalim bu yönde. Çalışmalarıma da bu şekilde devam ediyorum” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu