EYT’liler ilk maaşını ne zaman alacak?

KAYSERİ (1HA) – Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Yasası Meclis’ten geçerek yasalaştı. Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından yürürlüğe girecek olan yasayla emekli olanların ilk maaşlarını Nisan ayında alacağı açıklandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TBMM’de AK Parti grup toplantısı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bilgin EYTye ilişkin, “Buruk bir sevinç, emekli olacaklarımıza hayırlı olsun. Meclis Genel Kurulu’nda yasalaşan düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra müracaat edecekler. Herhangi bir endişeye gerek yok, panik yapmaya gerek yok. Kimse hak kaybına uğramayacak” dedi.

İLK MAAŞLAR NE ZAMAN ALINACAK?

Bir gazetecinin yönelttiği “İlk maaşlar nisanda mı olacak?” sorusuna ise Bakan Bilgin “Tabii, yasal süreç öyle başlıyor. Resmi Gazetede yayımlandıktan sonra ilk ayın başında maaşlar müracaatlara göre ödenecek. Panik yapmaya gerek yok. e- Devlet üzerinden müracaat edebilirler, bir sorunla karşılaşırlarsa e-Devlet üzerinden ki karşılaşmayacaklarını zannediyorum, o zaman bizzat giderek müracaat edebilirler. Mart ayı içerisinde bu olur” cevabını verdi.

Exit mobile version