Eski eşi ve arkadaşına kurşun yağdıran sanıktan şikayetçi olmadılar

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’de eski eşi C.Ü. ile arkadaşı E.S.’ye yakın mesafeden 3’er el ateş ederek yaralayan C.Ö. hakim karşısına çıktı. Mağdur C.Ü. ile E.S. sanıktan şikayetçi olmadı.

Geçtiğimiz Haziran ayında Melikgazi ilçesine bağlı Selçuklu Mahallesi Ahmet Ayşe İnci Caddesi’nde meydana gelen olayda iddiaya göre boşandığı eşi C.Ü. çocuğunu eski eşi C.Ö.’ye bırakmak için evden çıktı. C.Ü’nün arkadaşı E.S. kadını yalnız göndermek istemedi. E.S. ile C.Ö. arasında yaşanan gerginlik nedeniyle C.Ü. arkadaşını oradan uzaklaştırdı. Daha sonra C.Ö. eski eşi C.Ü’yü bacağından, karnından ve ayağından vurdu. Daha sonra E.S.’yi de kalçasından, sırtından ve ayağından vuran sanık olay yerinden uzaklaştı. Yaralılar hastanede tedavi altına alınırken yakalanan şüpheli C.Ö. tutuklanarak cezaevine gönderildi. C.Ö. hakkında ‘Ruhsatsız silah alma ve bulundurma’ ve ‘yakın akrabayı tasarlayarak öldürmeye teşebbüs’ suçlarından dava açıldı.

MAĞDURLAR ŞİKAYETÇİ OLMADI

Bugün 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya müştekiler C.Ü., E.S. ve tutuklu sanık C.Ö. ve avukatı katıldı. Mahkemede konuşan C.Ü., “Önce bana ateş etti. Daha sonra E.S.’ye ateş etti. O yere düşünce tekrar benim yanıma geldi 2 el daha ateş etti. Belim kırıldı ve bağırsaklarım dışarı çıktı. O gittikten sonra insanlar yanımıza geldi. Şikayetçi değilim” diye konuştu. E.S. ise “C.Ü. ‘Çocuğu babasına bırakacağım’ dedi. Yalnız gitmesin diye ben de yanında gittim. Sanığa ‘Davan çocuklarınla olsun’ dedim. C.Ü. gitmemi istedi ben de uzaklaşıyordum silah sesini duydum. O tarafa döndüm bu sefer bana doğru geldi ve ateş etti. 3-4 ay tedavi gördüm. Şikayetçi değilim” diye konuştu.

SANIK: PİŞMANIM

Tutuklu sanık C.Ö. ise, “Pişmanım, adaletinize sığınıyorum. Olanlar bilincim dışında olmuştur. Korkutmak amacıyla yapmak istemiştim” ifadesinde bulundu.

Yargılama sonunda mahkeme heyeti, sanık C.Ö.’nün tutukluluk halinin devamına hükmederek, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.