ERÜ’de yönetim kadrosu performansa göre değişebilir

KAYSERİ (1HA)- Yeni atanan Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, performansa göre yeni bir yönetim kadrosu kuracağını açıkladı. Altun, hedeflerinin ERÜ’nün şu ana kadar ortaya koyduğu başarı grafiğini prestijli projelerle daha yukarılara taşıyacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı atama kararıyla ERÜ Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Fatih Altun, KayseRadar, TV Kayseri ve Hunat TV’den canlı olarak yayınlanan Basın Konseyi programına telefonla katıldı. Gazeteciler Mustafa Bayram, Murat Metiner ve Kürşat Açıkgöz’ün sorularını cevaplayan Altun, hedeflerini açıkladı. Erciyes Üniversitesi’nin kurumsal olarak oturmuş bir üniversite olduğunu belirten Altun, 30 yılı bu üniversitede geçen bir akademisyen olarak araştırma geliştirme üniversitesine uygun hizmetler yapacaklarını vurguladı.

Rektör Altun, “Detayında yeni prestij projelerle üniversitemize layık bir şekilde hizmet etmek istiyoruz. Tabi bunu yaparken mühendislik fakültesinde 6 yıldır dekanım, 7 yıl dekan yardımcılığı yaptım. Bu konularda da sahip olduğumuz deneyimlerimiz oldu bu deneyimlerimizi üniversitemize yaymak istiyoruz. Şu anki yapacağımız faaliyetler zaman içerisinde daha net olarak kendini göstermeye başlayacaktır. Ama Erciyes Üniversitesi Anadolu’da parlayan kendini göstermiş bir üniversitedir. Hakikaten ses getirecek farklı alanlarda özellikte Teknopar’ta yapmış olduğumuz savunma saniyeye yönelik projelere ağırlık vereceğiz. Üniversite – sanayi işbirliğini arttıracağız” diye konuştu.

Özellikle tıp fakültesinin sağlık alanındaki kendini kanıtlamış bir üniversite olduklarının vurgulayan Altun, “İlaç Araştırma Merkezi’ni yine Tıp Fakültesinin destekleriyle özel sektöre yönelik çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Özellikle Ziraat Fakültesi olarak, gıda tedarikinin önemli olduğu günümüzde çok güzel projeleri var. Bunları özel sektörümüzle destekli bir şekilde paydaş olarak düşünerek yapmak durumundayız” dedi.

Yönetim kadrosuyla ilgili bir soru üzerine ise Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, “Çalışma kadrosu olarak performans alacağım. Yetersiz gördüğüm noktalarda kesinlikle revizyonlar yapacağız” cevabını verdi.