ERÜ TIP, SEVK EDİLECEK AFETZEDELERİN TEDAVİLERİ İÇİN HAZIRLIK YAPTI

 

KAYSERİ (1HA) – Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 10 ilin etkilendiği deprem sonrası Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri, deprem bölgesinden sevk edilecek afetzedelerin tedavilerinin yapılabilmesi için tüm tedbirleri aldı.

“Afet Ekibi Toplantısı” ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun başkanlığında gerçekleştirildi. Tıp Fakültesi Hastaneleri Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun’un yanı sıra İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan, Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Fatih Horozoğlu, başhekim yardımcıları, hastane müdür ve müdür yardımcıları ile afet ekibi personeli katıldı.

ERÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri’ne deprem bölgesinden sevk edilecek afetzedelerin tedavileri ve hastane kapasite artırımı konularının görüşüldüğü toplantıda açıklama yapan Rektör Altun, depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Rektör Altun, “ Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak deprem bölgesinden hastanelerimize sevk edilecek afetzedelerimizin tedavileri için tüm tedbirlerimizi aldık” dedi.

Exit mobile version