‘Erciyes’i tercih eden insan profili değişti’

Fotoğraflı (43)

 

KAYSERİ (1HA) – Kar yağışı ile birlikte beyaza bürünen Türkiye’nin turizm gözdesi Erciyes Kayak Merkezi’nde kayak sezonu başladı. Yeni sezona hızlı başladıklarını belirten Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, Erciyes’i sadece Türkiye’nin değişik illerinden gelenlerin değil, birçok ülkeden gelen kayak severlerin tercih ettiğini söyledi.

Dünyanın önemli kış turizm merkezlerinden Erciyes, kayak sezonunun başlamasıyla birlikte vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Kayak tatili yapmak isteyen vatandaşlar, özellikle hafta sonlarında soluğu kayak merkezinde aldı. Hafta içinde ise genellikle yabancı turistler Erciyes’te zaman geçiriyor.

Yeni yıla aktif, dinamik bomba gibi girdiklerini söyleyen Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, bu sezon Erciyes’i ziyaret edenlerin profilinin değiştiğini söyledi. “Biz bir sezon bitmeden diğer sezonun hazırlıklarına başlıyoruz” diyen Cıngı, “Yaz boyu tamirlerimiz, bakımlarımız, teknik ve mekanik alt yapının sürdürülmesiyle alakalı yapılması gerekenler yapılıyor. Çok şükür yeni sezona da aktif, dinamik bomba gibi bir şekilde giriyoruz. Yine Erciyes’i açar açmaz yoğun bir talep ve izdihamla karşılaştık. Bizi sevindiren nokta, gelen kayakçı yelpazesindeki farklılaşma, değişim. Yani artık tüm Türkiye’den değil tüm dünyadan insanları pistlerde kayarken görmek mümkün oluyor. Bu da bizi mutlu ediyor. Her geçen yıl bir önceki yılın üzerine koyarak yolumuza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Erciyes’te önceki senelere göre yüzde 20-30 oranında ziyaretçi artışı yaşandığını dile getiren Cıngı, “Şimdiye kadar çok şükür her sene daha önceki yılların üzerine yüzde 20-30 gibi ziyaretçi sayısında da, dönen ekonomide de, konaklama oranlarında da artış sağlayarak yolumuza devam ettik. Yine bu yıl aynı şekilde geçtiğimiz yıla nazaran, daha aktif, daha dinamik, daha fazla insanın kayak yapacağı, daha farklı milletlerden misafirler ağırlayacağımız bir Erciyes hayal ediyoruz. İlk günden de bunun işaretlerini aldık diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Exit mobile version