Etkinlik

Erciyes Kayak Merkezi Finalde

KAYSERİ,(BGC)- Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes Kayak Merkezi’nin, Avrupa’daki seçkin kayak merkezleri arasında düzenlenen ‘2022 The Best Ski Resort of the World’ yarışmasında finale kaldığını duyurdu.

Önemli turizm merkezlerinden olan Erciyes Kayak Merkezi sosyal medya ağı üzerinden online düzenlenen ‘2022 The Best Ski Resort of the World’ yarışmasında Türkiye’den seçilen tek kayak merkezi olarak dünya çapındaki kayak merkezlerini geride bırakarak, finale yükseldi. Finalde İtalya’daki Livingo ile karşılaşacak.
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Merkezi İngiltere’de bulunan ve dünyanın en saygın kayak sitelerinden go4ski.com’un her yıl Avrupa’daki seçkin kayak merkezleri arasında düzenlediği “2022 The Best Ski Resort of the World” yarışmasına katılan Kayseri Erciyes Kayak Merkezi, yarışmada finale kaldı” dedi.

‘DÜNYADA İLK GÜVENLİ KAYAK SERTFİKASINA SAHİP OLAN KAYAK MERKEZİ’

Öte yandan dünyanın en büyük sertifikalandırma kuruluşu Bureau Veritas tarafından verilen sertifika ile dünyada ilk defa “Güvenli Kayak Merkezi” sertifikasına sahip olan Erciyes Kayak Merkezi, bu yıl da yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

Kayseri’nin sembolü, dağcılık ve kış sporları alanında 112 kilometrelik 41 kayak pisti ile cazibe merkezi olan Erciyes’e 19’uncu mekanik tesis yapılırken, yatırım maliyetleri 210 milyon TL’yi bulan 4 ayrı otel de hayata geçerek, yeni sezonda hizmet veriyor.

Erciyes Kayak Merkezi, ISO 9001, ISO 10002 ve IQNET belgeleri ile Türkiye’de Hizmet Kalite Standartları, Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ve Uluslararası Tanınırlık Belgelerine sahip ilk ve tek kış sporları merkezi unvanını taşıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu