Fotoğraflı (37)

Engelli bireylere akülü araç dağıtım töreni düzenlendi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Kayseri Emniyet Müdürlüğü tarafından belirlenen 150 engelli bireye bir hayırseverin desteği ile alınan akülü engelli araçlarının teslimi gerçekleştirildi.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nün hayırsever Çetin Şen’in katkısıyla düzenlediği ‘Emniyetle Engelsiz Yarınlar Projesi’ kapsamında, bedensel engelli 150 kişiye dağıtılan akülü araç teslim töreni düzenlendi. Törene AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve protokol üyeleri katıldı. Törende konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, “Bugün Akülü engelli araçlarının 160’ının dağıtılacağını öğrendim. Seneye bu sayı artarak devam edecektir. Ben emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yarın Öğretmenler günü, kutluyorum. Gelecek hafta da Engelliler Haftası, şimdiden kutluyorum. Hepimiz engelli adayıyız. Buraya gelirken öğrendim dün Emniyet Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz 5 kilo uyuşturucu madde yakalanmış. Uyuşturucuyu üretenler çocuklarımızın hayatını çalıyorlar. BU bütün insanlığın problemdir. Umuyorum biliyorum ki bu moral motivasyonuyla birlikte önümüzdeki günlerde mücadelen kötülük kazıyana kadar devam edecek” dedi.
VALİ GÖKMEN ÇİÇEK: EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN”
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise, “Bugün burada geçen seneki sayıdan daha fazla engelli aracının dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Yahyalı’nın bir yerine gittiğimizde ‘Allah razı olsun orada dağıtılan araçlardan birini kullanıyorum’ diyeni duydum. Emeği olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Kayseri Emniyet Müdürü Kamil Karabörk de emeği geçenlere teşekkür etti.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise , “İnsani bir anlayış içinde engelli vatandaşımızın engelsiz bir yaşam sağlaması için çalışıyoruz” ” ifadelerini kullandı.
Daha sonra engelli bireylere akülü araçları teslim edildi. Tören hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Engelli bireylere akülü araç dağıtım töreni düzenlendi