1. Haberler
  2. Güncel
  3. Emziren anneler oruç tutabilir mi?

Emziren anneler oruç tutabilir mi?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KAYSERİ (1HA) – Ramazan ayına girmemizle birlikte emziren annelerin oruç tutup tutamayacağı merak konusu oldu. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümü Uz. Dr. İsa Üzüm ‘Emziren anneler oruç tutabilir mi?’ sorusuna cevap verdi.

Ramazan ayına girmemizle birlikte Müslümanlar oruç ibadetlerini yerine getirmeye başladı. Oruç ibadetinin başlamasıyla birlikte emziren annelerin oruç tutup tutamayacağı merak konusu oldu. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümü Uz. Dr. İsa Üzüm, anne ve anne adaylarının en sık sorduğu ‘Emziren anneler oruç tutabilir mi?’ sorusuna cevap verdi.

Özellikle ilk 6 ay emziren annelere, oruç tutmayı tavsiye etmediklerini söyleyen Uz. Dr. İsa Üzüm, “Özellikle anneliğin ilk 6 ayında özellikle emziren annelere oruç tutmalarını tavsiye etmiyoruz. Bebekler sadece anne sütüyle beslendiği ve başka bir gıda ile beslenemediği için ilk 6 ay emziren annelere oruç tutmalarını tavsiye etmiyoruz. 6 aydan sonra bebeklerde ek gıdaya geçildiği için oruç tutulabilir. Annenin sütü oruç tutmakla birlikte ciddi oranda azalıyorsa, bu konuda sıkıntı yaşanıyorsa o zaman yine bebeğimizin sağlığı açısından oruç tutulmayabilir” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen