Elektrik Kesintisi Hayatı Olumsuz Etkiledi

Hulusi Akar Kavşağına Katlı Kavşak (1)

Kayseri’de son günlerde bölge bölge elektrik kesintilerinde artış yaşandı.Özellikle kış mevsiminde ve uzaktan eğitimin yapıldığı bu dönemde yaşanan elektrik kesintileri hayatı olumsuz etkiledi.Birçok ev doğalgaz ile ısındığı için elektrik kesintisi nedeniyle kombiler çalışmadı.Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim alan birçok öğrenci ise derslerine katılamadı.

Kayseri Ve Civarı Elektrik T.AŞ ‘den yapılan açıklamaya göre elektrik kesintisinin sebebi aşırı rüzgar ve sonrasında başlayan kar yağışı oldu.
Kayseri Ve Civarı Elektrik T.AŞ sosyal medya hesabında, ‘Şehrimizde dün akşam itibarı ile başlayan aşırı rüzgar ve sonrasında yaşanan kar yağışı sebebiyle bazı bölgelerimizde enerji kesintisi yaşanmaktadır.’ paylaşımında bulunarak tüm ekiplerinin sahada arızalara müdahale ettiğini belirtti.

Kayseradar sayfasında elektirik kesintiyle ilgili paylaşımımızda vatandaşlar zor durumda kaldıklarını belirtti.

Sayfamıza mesaj gönderen bir vatandaş,’ 2 günden beri elektriğimiz yok. Defalarca aradık ekipleri, yönlendiriyoruz diyorlar. Ne gelen var ne giden. Derslerimize giremiyorum. Performans ödevlerimiz , sınavlarım olacak hafta sonu. Yetkililere sesimizi duyurur musunuz ? Yıldırım Beyazıt Mahallesi Ayaz Sokak.’

Exit mobile version