DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILIĞINDA FİYATLAR 2 KAT ARTTI

KAYSERİ (1HA-ÖZEL) – Yaz gelmesiyle düğün sezonu da canlandı. Kayseri’de fotoğrafçılık yapan Bekir Işık, fiyatların geçen seneye göre 2 kat arttığını söyleyerek, “Bu yaz sezonu, tıpkı önceki yaz sezonları kadar yoğun geçti ve halâ yoğunluğumuz devam ediyor. Geçen yılki 5 bin liralık hizmet paketimiz şu anda 10 bin liradan sunulmakla birlikte gelinliğinden kuaförüne, düğününden çekimine kadar düşünüldüğünde çiftlerimiz bu ekonomik koşullarda zorlanıyorlar. Her geçen gün fiyatlar artıyor zaten; bugünün fiyatı, yarından ucuz” dedi.

Yaz aylarının gelmesi düğün sezonunu da açtı. Bu yaz dünya evine girecek çiftler düğün hazırlıklarına başladı. Böylece düğün fotoğrafçılarına da ilgi arttı. Peki düğün sahipleri genellikle nasıl çekimleri tercih ediyor ve fiyatlar ne kadar?

Yaz sezonunun devam etmesiyle birlikte düğün hazırlıkları sürüyor. Geçen yıl yaz sezonunun da yoğun geçtiğini belirten fotoğrafçı Bekir Işık, “Bu yaz sezonu, tıpkı önceki yaz sezonları kadar yoğun geçti ve halâ yoğunluğumuz devam ediyor. Fotoğraf çekimlerimiz, Stüdyo içi çekimlerden ziyade ağırlıklı olarak Kapadokya gibi tarihi dış mekânlarda yoğun geçiyor. Atlı çekimlerin de ilgi görmesinin yanı sıra, çiftlerin çekimleri ise en sıklıkta platoda oluyor. Düğün fotoğrafı, çiftler için çok önemli bir husus. Çünkü çocuklarına bırakabilecekleri en güzel anı, fotoğraftır. Bunun kıymetini bilenler çiftlerimiz de bizi tercih ediyorlar, bizlerle çalışıyorlar. Kendisini özel hisseden bütün çiftlerimizi de davet ediyoruz” dedi.

‘VIP HİZMET VEREN TEK FOTOĞRAF STÜDYOSUYUZ’

Fotoğraf çekimleri sırasında ekstra olarak da VIP hizmet verdiklerini belirten Işık, “Kayseri’de evlenecek çiftlere VIP hizmet veren tek fotoğraf stüdyosuyuz, çiftlerimizi bulundukları konumdan özel araçla alıp stüdyomuza getiriyoruz. Çekimlerin ardından yine aynı şekilde istedikleri yere geri bırakıyoruz. Yaklaşık 5 yıldır bu hizmet devam ediyor ve çiftler bu hizmetten gayet memnun kalıyorlar. Ayrıca verdiğimiz bu hizmete olan ilgi gün geçtikçe yoğunlaşıyor” diye konuştu.

‘BUGÜNÜN FİYATI YARINDAN UCUZ’

Günümüz ekonomik koşullarıyla birlikte fiyatların geçen yıla göre 2 kat arttığını ve çiftlerin evlilik süreçlerinde ekonomik olarak zorlandıklarını söyleyen Işık, “Hizmet fiyatlarımız geçen yıla nazaran 2 kat arttı. Geçen yılki 5 bin liralık hizmet paketimiz şu anda 10 bin liradan sunulmakla birlikte gelinliğinden kuaförüne, düğününden çekimine kadar düşünüldüğünde çiftlerimiz bu ekonomik koşullarda zorlanıyorlar. Her geçen gün fiyatlar artıyor zaten; bugünün fiyatı, yarından ucuz” ifadelerini kullandı.

Exit mobile version