Ana SayfaHaberEkonomiDoğalgaz faturaları bu ay ücretsiz

Doğalgaz faturaları bu ay ücretsiz

Yayın Tarihi:

 

KAYSERİ (1HA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 ay ücretsiz doğalgaz ve 1 yıl boyunca mutfak ve sıcak su kullanımında 25 metreküpe kadar olan kısmın ücretsiz olacağına ilişkin kararı geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Bu kapsamda doğalgaz kullanan abonelerin faturasında ‘Devlet tarafından karşılanmıştır’ ibaresi yer aldı. Böylelikle bu ay doğalgaz kullanımları ücretsiz olarak sunuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Filyos Doğalgaz İşleme Tesisi’nde Karadeniz Gazının devreye alınma Töreni’nde açıkladığı 1 ay ücretsiz doğalgaz ve 1 yıl boyunca mutfak ve sıcak su kullanımında 25 metreküpe kadar olan kısmın ücretsiz olacağına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlanmıştı.

Buna göre 24 Nisan, 31 Mayıs tarihleri arasında konut, ibadethane, ve cemevi abonelerinin ısınma dahil 1 aylık faturası Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı bütçesi tarafından karşılanacak denildi. Ayrıca 1 yıl süre ile 25 metreküpe kadar olan mutfak ve sıcak su kullanımını kapsayan doğalgaz için 1 Mayıs 2024 tarihine kadar olan faturalar bakanlık tarafından karşılanacağı açıklanmıştı. Bu kapsamda doğalgaz abonelerinden 1 ay boyunca ücret alınmamasına ilişkin uygulama 24 Nisan 31 Mayıs’a kadar olan kullanımlarda fatura bedeli ödenmeyecek ifade edilmişti. Doğalgaz kullanan abonelerin faturasında ‘Devlet tarafından karşılanmıştır’ ibaresi yer aldı. Böylelikle bu ay doğalgaz kullanımları ücretsiz olarak sunuldu.

İlginizi Çekebilir

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Düğün sonrası kavga: Uzman çavuş hayatını kaybetti

Düğün sonrası kavga: Uzman çavuş hayatını kaybetti Kayseri’de düğün sonrası...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşerek can verdi

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşen kişi yanarak can verdi. Olay,...

Kayseri’de tramvayın altında kalan çocuk hayatını kaybetti

Kayseri’de iddiaya göre tramvaya güvenlikten izinsiz binmek isteyen 15...
Exit mobile version