DEVELİ BELEDİYESİ’NDEN DEPREM BÖLGESİNE 6 YARDIM KAMYONU

 

KAYSERİ (1HA) – Merkezi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan olan iki ayrı depremin yaralarının sarılması için destek çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Develi Belediyesi ve Öksüt Madencilik işbirliği ile hazırlanan 6 yardım kamyonu deprem bölgelerine doğru yola çıktı.

Önceki gece ve dün öğle saatlerinde Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetinde meydana gelen depremler, Kahramanmaraş başta olmak üzere Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana illerinde yıkıma sebep oldu. Depremler Kayseri’de de şiddetli şekilde hissedildi. Yaşanan depremlerin ardından afetzedelerin yaralarının sarılması için destek çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Develi Belediyesi ve Öksüt Madencilik işbirliği ile hazırlanan 6 yardım kamyonu deprem bölgelerine doğru yola çıktı.

Develi Belediyesi ve Öksüt Madencilik işbirliği ile Kahramanmaraş Afşin için: 1 kamyon su, 1 kamyon battaniye-kıyafet, 1 minibüs ekmek-gıda ve 1 adet cenaze yıkama ve morg aracı,

Kahramanmaraş Göksun için: 2 kamyon gıda,

Kahramanmaraş Elbistan için: 1 kamyon su,

Kahramanmaraş Merkez arama kurtarma çalışmaları için ise 2 adet vinç, 2 adet ekskavatör, 1 adet Low-Bed, 1 adet çekiç, 1 adet pikap, 1 kamyon uyku tulumu, çocuk montu ve çocuk eldiveni yola çıktı.

Depremzedelerin yaralarına merhem olmak için yardım kafilesini hazırlayan Öksüt Madencilik’e teşekkür eden Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, “İkindi namazı öncesinde yardım kafilemizi dualarla uğurladık. Fiili dua kabilinde yardımlarımız devam edecektir. Tüm hemşerilerimizi imkanları ölçüsünde yardım etmeye davet ediyorum. Rabbim zor zamanlardan geçen milletimizin yar ve yardımcısı olsun” dedi.

Exit mobile version