Ana SayfaHaberÇocuklarını dilendiren ailelere işlem yapıldı

Çocuklarını dilendiren ailelere işlem yapıldı

Yayın Tarihi:

KAYSERİ (1HA)-Kayseri’de Çocuk Şube Müdürlüğü polis ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde, 9 aileye ‘Aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğün ihlali’ suçundan adli işlem yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü 01 Şubat- 28 Şubat tarihleri arasındaki faaliyet verilerini açıkladı. Bu kapsamda ana caddelerde, kavşaklarda ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde mendil satan, araba camı silerek dilencilik yapan, yayaları ve sürücüleri taciz ederek para vermeye zorlayan, tartıcılık yapan ve kağıt toplayan çocuklara yönelik çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar neticesinde 9 aileye ‘Aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğün ihlali’ suçundan adli işlem yapılarak, 6 şahsa Kabahatler Kanunun ilgili maddesinden idari işlem yapıldı.

Ekipler tarafından mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, çocukların etkilenebileceği her türlü zararlı faktörlerden uzak tutulması, güvenli bir eğitim-öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması amacıyla ‘Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması’ adı altında okul önleri ve çevreleri, okul çevrelerindeki park, bahçe, metruk binalar, alkol ve tütün satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve oyun salonları vb. yerlerde toplam 5 adet uygulama yapıldı. Bu uygulamalarda 4 bin 161 kişi sorgulanarak, aranması olan 21 şahıs yakalandı. 244 tane de iş yeri denetlendi.

İlginizi Çekebilir

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Düğün sonrası kavga: Uzman çavuş hayatını kaybetti

Düğün sonrası kavga: Uzman çavuş hayatını kaybetti Kayseri’de düğün sonrası...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşerek can verdi

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşen kişi yanarak can verdi. Olay,...

Kayseri’de tramvayın altında kalan çocuk hayatını kaybetti

Kayseri’de iddiaya göre tramvaya güvenlikten izinsiz binmek isteyen 15...
Exit mobile version