CHP’Lİ Özgür Özer: “Şirketlerle İlgili Bilgi İstiyoruz”

Site Kapak Fotoğrafı (27)

KAYSERİ, (BGC)- Kayseri Büyükşehir Belediyesi Aralık ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı sonrası açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Özgür Özer ise, “Şirketlerle ilgili bilgi istiyoruz. Gerek karları, gerek bilanço durumları, gerek kaç kişi çalışıyor, ne yapıyor, hedefi ne bu şirketin öğrenmek istiyoruz” dedi.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Aralık ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan CHP Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Özgür Özer, şirketlerin bilanço, sermaye ve kar zarar durumlarının halka açık bir şekilde ilan edilmesi gerektiğini belirtti.
‘ŞİRKETLERİN ÇOK BAŞARILI VE İYİ BİR ŞEKİLDE YÖNETİLDİĞİNE İNANMIYORUZ’
Şirketlerle alakalı bilgilerin halka açık olması gerektiğini vurgulayan Özer, “Bugünkü itiraz ettiğimiz ana konu şuydu, belediyenin bir takım vergi borçlarına karşılık özellikle şirketlerin vergi borçlarına karşılık bazı gayrimenkullerin vergi dairesine ve çeşitli devlet kurumlarına verilerek bu borcun kapatılmasıdır. Biz burada şunu sorduk, borç var mı, varsa ne kadar ve hangi şirketlere ait olduğudur. Şirketlerle ilgili bilgi istiyoruz. Gerek karları, gerek bilanço durumları, gerek kaç kişi çalışıyor, ne yapıyor, hedefi ne bu şirketin öğrenmek istiyoruz. Buna net bir cevap alamadık. Şirketlerle ilgili bu ısrarımızı devam ettireceğiz. Çünkü şirketlerin çok başarılı ve iyi bir şekilde yönetildiğine inanmıyoruz. Eğer ki böyle bir yönetim var ise, böyle bir iddiaları var ise şeffaf olsunlar. Bu şeffaflığı Kayseri’de yaptırana kadar uğraşmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Exit mobile version