Ekonomi

CHP’li Özgür Özer, “Ekmeğe yapılan zam geri alınsın”

 

KAYSERİ (1HA) – CHP Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Özgür Özer, Kent Ekmek ürünlerine yapılan zammın geri alınmasını istedi.

Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kent Ekmek, maliyetleri gerekçe göstererek unlu mamüllere zam yaptı. 1,5 liraya satılan 200 gram somun ekmek, büfelerde 2 liraya satılmaya başlandı. Zam kararı, muhalefet tarafından olumsuz karşılandı. CHP Büyükşehir Meclis Grup Başkanvekili Özgür Özer, zamların yaşamı çekilmez hale getirdiğini söyledi. “Özellikle ekmek büfelerinde bekleyen insanlarımız için artık daha karanlık bir bekleyiş var” diyen Özer, “Bu zamlar hükümet eliyle mi yoksa belediye eliyle mi yapılıyor bunu bilemiyoruz. Fakat Kayseri halkı buna katlanmak zorunda kalıyor. Biz bu zamların insan hayatını tehdit eder duruma gelmesinden dolayı geri alınmasını rica ediyoruz” dedi.

‘EKMEĞE YAPILAN ZAM GERİ ALINSIN’

Kayseri’deki ekmek büfelerini işleten KAYTUR’un 25 milyon lira zarar ettiğini belirten Özer, bu zararı önlemek için belediye bünyesinde yapılan sermaye transferinin yeterli olmadığını söyledi. Özer, ”Bu sermaye transferleri demek ki yeterli olmuyor. Üst üste yapılan zamlar da bunun devam edeceğini gösteriyor. Zannediyoruz ki önümüzdeki aylarda ekmek fiyatları artmaya devam edecek. Ülkemizin ve şehrimizin iyi yönetilemediğini görüyoruz. Bu mazot artışları, un artışları ve ekmek fiyat artışları hayatın her aşamasında Kayseri halkının huzurlu bir hayat geçirmesini engelliyor ve tehdit ediyor” ifadelerini kullandı.

CHP’li Özer, özellikle dar gelirli vatandaşlar için ekmeğe gelen son zammın geri çekilmesini istediğini sözlerine ekledi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu