Fotoğraflı(6)
05:11

CHP’li Çalıksoy; “Kurban pazarında bir konuştuk bin ah işittik”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

KAYSERİ(1HA)— CHP olarak Türkiye’nin tarım ve hayvancılık konusunda geriye gitmemesi için çalışmalar yapacaklarını ifade eden CHP Talas Belediyesi Grup Başkan Vekili Mustafa Çalıksoy; “Bugün vatandaşların sıkıntılarını dinlemek onlarla sohbet etmek hem de CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in selamlarını iletmek için kurbanlık pazarına ziyarette bulunduk fakat bir konuştuk bin ah işittik. Bu pazar yerindeki plansızlık, programsızlık ve öngörüsüzlük var. AKP hükümetinin tarım ve hayvancılıktaki yanlış politikaları üreticiyi maalesef olumsuz ve kara kara düşünür hale getirmiştir” dedi.

CHP Talas Belediyesi Grup Başkan Vekili Mustafa Çalıksoy, Erkilet Bülbül Pınarı Kurban pazarını ziyarette bulunarak kurban satıcılarının sıkıntılarını dinledi. CHP olarak Türkiye’nin tarım ve hayvancılık konusunda geriye gitmemesi için çalışmalar yapacaklarını ifade eden CHP Talas Belediyesi Grup Başkan Vekili Mustafa Çalıksoy; “Bugün vatandaşların sıkıntılarını dinlemek onlarla sohbet etmek hem de CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in selamlarını iletmek için kurbanlık pazarına ziyarette bulunduk fakat bir konuştuk bin ah işittik. Bu pazar yerindeki plansızlık, programsızlık ve öngörüsüzlük var insanlara burada bir alan veriliyor ama elektrikten, sudan şikayetçi olan vatandaşlar var. Buradan Belediye Başkanlarına sesleniyorum burada merkeze uzak bir pazar alanında sosyal alanlarının daha iyi olup bu insanların ihtiyaçlarına uygun alanlar oluşturmalarının gerektiğini vatandaşlardan aldığımız dönüşlerden gördük. Burada bir sıkıntı var bu sıkıntının sebebi de ülkeyi yöneten bu merkezi hükümettir. AKP hükümetinin tarım ve hayvancılıktaki yanlış politikaları üreticiyi maalesef olumsuz ve kara kara düşünür hale getirmiştir. Biz bu ülkeyi tarım ve hayvancılıkla bu günlere getirdik ve bugünlerden geriye gitmesine CHP olarak asla müsaade etmeyeceğiz. Bu insanların sesi dinlenecek bu üreticinin gerekli her türlü önlemleri alınacak bu sektör gerçek hizmet yapabilme noktasına getirilecek” dedi.

Öte yandan kurban satıcılarının büyük bir sıkıntıda olduğunu ifade eden CHP Talas Belediyesi Meclis Üyesi Alaattin Can Akkılınç; “Biz buraya alıcı ve satıcının problemlerini dinlemek maksadıyla geldik. Gördük ki bu pazarda satıcı var ama alıcı olmadığını gördük. Bu düşük alım gücü nedeniyle insanlar kurbanlık alamayacak vaziyetteler. Üreticiye sorduğumuzda maliyetler çok yüksek diyor alıcıya soruyoruz ücretler çok yüksek diyor iki tarafta haklı AKP hükümetinin bizleri içine soktuğu yüksek maliyet düşük alım gücü sarmalından ne yazık ki vatandaş çıkabilmiş değiller. Cumhuriyet Halk Partisi vatandaşın sesi olmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen