ÇEŞİTLİ SUÇLARDAN ARANAN 4 KİŞİ TUTUKLANDI

KAYSERİ (1HA) – – Kayseri’de polis ekiplerince yapılan eş zamanlı operasyonlarda haklarında kesinleşmiş hapis cezası ile yakalama emri bulunan 16 şüpheli yakalandı. Şüphelilerden 4’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, haklarında kesinleşmiş hapis cezası ile yakalama emri bulunan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda polis ekiplerince Yavuzlar, Selçuklu, Yıldırım Beyazıt, Yenişehir, Argıncık, Yeşil ve Kayabaşı mahallelerinde belirlenen adreslere eş zamanlı planlı operasyon gerçekleştirdi.

Operasyonlarda hakkında ‘kamu hizmetine tahsis edilmiş eşya hakkında hırsızlık’ suçundan 11 yıl 7 ay 10 gün hapis cezası olan O. Y., hakkında ‘parada sahtecilik’ suçundan 7 yıl 5 ay hapis cezası olan M.S., hakkında ‘dolandırıcılık’ suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası olan M. C., hakkında ‘bina içinden hırsızlık’ suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezası olan E Ç. isimli şahıslarla birlikte toplam 16 şüpheli yakalandı.
Şüphelilerden 12’si emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, hakkında hüküm bulunan 4 kişi ise Gültepe Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.