Büyükşehir’den Malatya Darende Belediyesi’ne 3 bin metrekare kilit parke taşı desteği

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından deprem bölgesi Malatya’da konteyner kent çalışmalarında kullanılmak üzere Darende Belediyesi’ne 3 bin metrekare kilit parke taşı gönderildi.

6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremler sonrası yaraların sarılması amacıyla destekler devam ediyor. Bu kapsamda Kayseri Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesi Malatya Darende Belediyesi’nin ihtiyaç duyduğu kilit parke için harekete geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın talimatı doğrultusunda hazırlanan 3 bin metrekare kilit parke konteyner kent çalışmalarında kullanılmak üzere Darende’ye gönderildi.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Başkan Büyükkılıç, tüm yaralar sarılana kadar deprem bölgesinden ayrılmayacakları söyledi. Büyükkılıç, “Deprem bölgesindeki kentlerimiz, ilçelerimiz yeniden ayağa kalkana ve hayat tamamen normale dönene kadar bölgede canla başla görev yapmaya devam edecek, tüm yaralar sarılana kadar deprem bölgesinden ayrılmayacağız. Öte yandan bölgede süren çalışmalar kapsamında oluşan ihtiyaçlar doğrultusunda ilçe belediyelerimizde dâhil her türlü talebi ve ihtiyacı karşılamaya gayret gösteriyoruz. Malatya’mızın güzel ilçesi Darende’mize de ilçe belediyemizin ihtiyaç duyduğu 3 bin metrekare kilitli parkeyi gönderdik. Biz bir ve beraberiz. Allah’ın izni, devletimizin ve aziz milletimizin dayanışması ile bu günleri de geride bırakacağımıza inancımız tamdır” şeklinde konuştu.

Exit mobile version