Büyükşehir personeline ‘stresi kontrol edebilme ve iletişim becerileri’ eğitimi

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, hizmet içi eğitim semineri kapsamında itfaiye, zabıta ve özel güvenlik personeline yönelik ‘stresi kontrol edebilme ve iletişim becerilerini geliştirme’ eğitimi verildi.

Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı’nın düzenlediği eğitim seminerinde Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi’nde görev yapan iletişim uzmanları ile sosyologlar eşliğinde personele eğitim verildi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen eğitime Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Bayar Özsoy ve Serdar Öztürk, daire başkanları, itfaiye ve güvenlik ile Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri zabıta personeli katıldı.

“HEPİNİZE GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLİYORUM”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayar Özsoy, eğitim seminerinde yaptığı konuşmada, “Çok stresli bir görev yapıyorsunuz, insanlarla yüz yüzesiniz. Büyükşehir Belediyemizin vatandaşla iç içe olan zabıta, itfaiye ve güvenliği olarak sürekli muhatapsınız. Hepinize görevinde başarılar diliyorum. Bu eğitimin de hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Eğitim Programı kapsamında, İletişim Uzmanı Fatma Kırıcı ve Uzman Aile Danışmanı Sosyolog Sebahat Bayar tarafından, belediye personeline görevleri sırasında, stres ile başa çıkmayı başarabilme tüyoları verildi.

Exit mobile version