Büyükşehir, deprem sonrası tüm tesisleri Kayserililerin hizmetine açtı

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Büyükşehir Belediyesi, sosyal ve spor tesislerini, kentteki depremlerden etkilenen vatandaşların hizmetine açtı. Kayserililere ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten Başkan Büyükkılıç, kamu kurumlarının gerekli tedbirler eşliğinde çalışmalarını yürütürken Büyükşehir tesislerinin de vatandaşlara hizmet verdiğini belirtti.

Kayseri’nin İncesu ve Hacılar ilçeleri merkezli dün meydana gelen depremler sonrası kentte vatandaşlar panik yaşadı. Vatandaşlar tedbir amaçlı evlerine girmezken, Kayseri Büyükşehir Belediyesi de Başkan Memduh Büyükkılıç’ın talimatları doğrultusunda sosyal ve spor tesislerini anında vatandaşların kullanımına açtı.

Depremin etkileri ve alınacak önlemler noktasında kamu kurum ve kuruluşlarının gerekli tedbirler eşliğinde çalışmalarını titizlikle yürüttüğünü kaydeden Başkan Büyükkılıç, “Merkez üssü İncesu ilçemiz olan depremler yaşadık. İlgili kamu kurum ve kuruluşlarımızda depremin etkileri ve alınacak önlemler noktasında çalışmalarını titizlikle yürütmekte. Bizler de yerel yöneticiler olarak sosyal tesislerimizi 24 saat kesintisiz şekilde hemşehrilerimizin hizmetine açtık. Tedbir amaçlı evlerine girmek istemeyen vatandaşlarımızı gece boyunca tesislerimizde misafir ettik. Çay ve çorba ikramında bulunduk” diye konuştu.

“RESMİ KURUMLARIN AÇIKLAMALARINA İTİBAR EDİN”

Başkan Büyükkılıç ayrıca Kayserililere sadece resmi makamların açıklamalarına itibar etmeleri konusunda da uyarılarda bulundu. Büyükkılıç, “Hemşehrilerimizden istirhamımız, panik havası oluşturacak resmi bir dayanağı ve aslı olmayan sosyal medya paylaşımlarına itibar etmemeleri. En doğru, sağlıklı ve gerekli bilgi resmi makamlardan vatandaşlarımızla ulaştırılmaktadır” dedi.

GECE BOYU AÇIK TUTULAN TESİSLER

Büyükşehir iştiraki Spor A.Ş. ve KAYTUR A.Ş.’ye bağlı; Fizyospor Merkezi, Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi, Talas Sosyal Yaşam Merkezi, Kapalı Tenis Kortu ve Kapalı Spor Merkezi, Talas Spor Merkezi, Beyazşehir Spor Tesisi, Ziya Gökalp Halı Saha, Yeşil Mahalle Halı Saha, Sümer Spor Tesisi, Geleneksel Sporlar Binicilik ve Okçuluk Tesisi RHG EnerTürk Enerji Stadyumu, Köşk Sosyal Yaşam Merkezi ve Buz Pateni Pisti tesislerinin yanı sıra restoran ve kafelerde de vatandaşlar gece boyu misafir edildi.

Exit mobile version