Fotoğraflı (7)
3:56

Bisikletseverler ‘Sağlıklı Yaşamın Keyfini Birlikte Sürelim’ sloganıyla pedal çevirdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ve Yeşilay işbirliğinde ‘Sağlığın Keyfini Birlikte Sürelim’ sloganı ile Yeşilay Bisiklet Turu’nun 11’incisi düzenlendi. 81 ilde eş zamanlı gerçekleşen bisiklet turunun Kayseri ayağında bisikletseverler 7,5 kilometrelik parkurda pedal çevirdi.
Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan tura Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Ayşe Böhürler, Şaban Çopuroğlu, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yeşilay Kayseri Şube Başkanı Mehmet Çiftçi, ilçe belediye başkanları ve bisikletseverler katıldı.
81 ilde eş zamanlı olarak başlayan ülke çapındaki dev organizasyonun Kayseri ayağı Cumhuriyet Meydanı’nda start aldı. Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen bisikletliler, bisiklet turunu 7,5 kilometrelik parkurda Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde bitiş noktasında tamamladı.
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek tur öncesi yaptığı konuşmada, “Gerçekten çok fazla Yeşilay gönüllüsünü bu yağmura rağmen burada görmekten dolayı çok mutluyum. İnşallah bir farkındalık oluşturması açışından faydalı olur diye düşünüyorum. Organizasyonumuz hayırlı olsun” şeklinde konuştu.
AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler ise, “Yeşilay’ın Kayseri’de başlattığı etkinliğe katılmaktan çok mutlu oldum. Sağlıklı yaşam tüm kötü alışkanlıklarla mücadelenin baş aktörüdür. Sağlıklı yaşamı gerçekleştirilen bisiklet, spor, katılım ve birlikte hareket etme gibi tüm alanları ortaya koyan bu projede bulunmaktan mutluyuz. Kadın katılımcıların da bulunması çok sevindirici. Kayseri’deki yağmura rağmen bugün sağlıklı yaşam için bisiklet süreceğiz” diye konuştu.
AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu da, “Bu meydanda birkaç kez bisiklet etkinliklerine katıldım. Çok başarılı olduğumuz söylenemez ama buradan birinciler de çıktı, bu sporu hayatının içine yerleştirmeye çalışan insanlar da çıktı. Yarışa katılanların bisiklet, hayatlarında ne kadar yer alacak hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.
Başkan Büyükkılıç, “Güzel bir pazar günü. Yeşilayımızı tebrik ediyorum. Türkiye ayağında ama Kayseri’de özel bir gayret ile gönüllü dostlarımızı bu etkinliğe katılmaya teşvik etti, sağladı ve başardı. Burada değerli valimiz ve milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve halkımızla iç içe olunca daha bir güzel oluyor” diye konuştu.
KAYÜ Rektörü Kurtuluş Karamustafa “Özellikle sağlıklı yaşam, sağlıklı vücut için spor yapmak önemi. Bugün Sayın Valimizin öndeliğinde Kayseri protokolü olarak büyük bir katılımla bu sağlıklı sürüşü başlatıyoruz” dedi.
ERÜ Rektörü Fatih Altun “Yeşilay tarafında düzenlenen bu programı çok değerli buluyorum. Başta Sayın valimize, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Yeşilay Başkanımıza bir farkındalık oluşturmak üzere düzenlenen bu programın yaygınlaşarak devam etmesinden yanayız” ifadelerini kullandı.
Yeşilay Kayseri Şube Başkanı Mehmet Çiftçi de “Geleneksek Yeşilay bisiklet turumuzu şehrimizde geniş bir katılımla gerçekleştireceğiz. 81 ilde yine eş zamanlı aynı saatte başlayacak. Bugün burada çok fazla sayıda gönüllümüz var. Yağış olmasına rağmen bizi yalnız bırakmadılar” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen