Berna Gözbaşı’dan ‘sükûnet ve can güvenliği’ çağrısı

KAYSERİ (1HA) – İstanbul’da oynanacak Ziraat Türkiye Kupası final maçı için bu kente giden Kayserispor ve Sivasspor taraftarlarını taşıyan otobüslerin taşlanmasıyla ilgili Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı ‘sukunet ve can güvenliği’ çağırısında bulundu.

Ziraat Türkiye Kupası final maçında bugün saat 20.45’de Yukatel Kayserispor ile D.G. Sivasspor kozlarını paylaşacak. Bu maç için hem Kayseri’den hem Sivas’tan binlerce taraftar otobüslerle İstanbul’a hareket etti. Yollarda ve bazı dinlenme tesislerinde karşılaşan iki taraftar gurubu iddialara göre karşılıklı birbirlerinin otobüslerine saldırdı. Yaralananlar oldu. İstenmeyen görüntüler sonrası Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı sükûnet çağrısında bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Gözbaşı, can güvenliği vurgusunda bulundu. Gözbaşı paylaşımında; “Büyük Kayserispor taraftarları; kupayı almamız kadar önemli bir konu da can güvenliği içinde maça gelip, evlerinize dönmeniz. Lütfen yollarda dikkat edin, hiçbir olaya karışmayın, dostluk içinde, kazasız belasız final maçımızı tamamlayalım” ifadelerine yer verdi.