‘BENİ TÜRK HEKİMLERİNE EMANET EDİN’ DEDİ 3 BİN KİLOMETREDEN GELDİ

Fotoğraflı (1)

KAYSERİ(1HA)- TIR şoförlüğü yapan ve Lüksemburg’da geçirdiği kaza sonucu vücudunda kırıkları bulunan Halil Göksu (54) şifayı 3 bin 300 kilometre gelerek Kayseri Şehir Hastanesi’nde buldu.
30 senedir TIR şoförlüğü yapan Halil Göksu’nun geçen hafta araç üstünde geçirdiği kaza sonucu sağ kol ve kalçasında kırık meydana geldi. Avrupa’da tedavi olmayı kabul etmeyen Göksu, isteği üzerine Kayseri Şehir Hastanesi’nde tedavi oldu. Ortopedi doktoru Op.Dr. Emre Şahbaz tarafından ameliyat edilen 4 çocuk babası Halil Göksu’nun tedavisine devam ediliyor. Şehir Hastanesi’nde ameliyatı sonrası tedavisi devam eden Halil Göksu konuşmasında, “Bu kaza iş kazası. Arabayı yükledim. Aracın kasasındaki demir kırılınca yere düştüm. Kolumda ve kalçamda kırıklar oluştu. Lüksemburg’da geçirdim kazayı. Fabrikadan ambulans ve sağlık ekipleri geldi. Hastaneye götürdüler onlar da ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Patronlarım ‘Kayseri Şehir Hastanesi her şeyiyle dört dörtlük gel burada ameliyat ol’ dedi. Bu halde kırk saat ambulansla buraya geldim. Dağlar kadar memnunum. Allah bin kere razı olsun. Patronundan da beni ameliyat eden doktorlardan da. Buradakiler çok iyi insanlar. Atamız demiş ya ‘beni Türk hekimlerine emanet edin’ diye onun için geldim” diye konuştu.
OP.DR.EMRE ŞAHBAZ: “HASTAMIZ BİZE GÜVENDİĞİ İÇİN GELDİ, TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
Daha sonra açıklama yapan Op.Dr. Emre Şahbaz ise, “Hasta Lüksemburg’ta bir iş kazası geçiriyor. Kompleks bir travması vardı. Üç – dört günlük süreç içerisinde Çarşamba günü tarafımıza geldi ve ameliyatını gerçekleştirdik. Yaklaşık üç buçuk dört saat süren bir ameliyat oldu. Hastamız şu an gayet iyi durumda. Burada Kayseri Şehir Hastanesi’ni tercih edip Türk hekimlerine güvenip o kadar yolu kara ambulans ile teperek geldi. Ağrıyı çeken bilir. Bize anlatması kolay ama kendisi için gerçekten çok zor bir süreç. Hastanın yurt dışında olmasına rağmen Kayseri Şehir Hastanesi’ni daha doğrusu Türk hekimlerini tercih etmesi yatsınılmaması gereken bir durum. Hastaneye ulaşım gerçekten diğer ülkelere göre, Avrupalı ülkelere göre karşılaştırdığımızda çok daha rahat. Bunun sonucu olarak da biz Türk hekimleri olarak çok fazla hastayla karşılaşıyoruz. Hasta perspektifimiz çok daha geniş. Yurt dışında on yıllık bir hekimin tecrübesiyle Türkiye’deki bir yıllık hekimin tecrübesi aşağı yukarı aynı. Çünkü hem vaka çeşitliliği çok fazla özellikle ekipmanlarımız, teknik ekipmanlarımızla dünyada hiçbir ülkenin sağlık sisteminin ekipmanlarının gerisinde kalmayacak düzeyde olduğu için hastalar da doğal olarak burayı tercih ediyor. Sadece bu hastamız özelinde de değil. Yurt dışından gurbetçi vatandaşlarımız özellikle her yaz mutlaka gelip Türkiye’de cerrahi işini ya da hangi tedavisi var gerçekleştirmek istiyorlar. Hastamız da bize güvenerek geldi. Güvendiği için kendisine teşekkür ederiz. Ameliyatı da gayet başarılı geçti. İnşallah 2 aylık süreç ardından yavaş yavaş yürütmeye başlayacağız. Yaklaşık 3 haftalık süreç altında dirsek hareketlerine başlayacağız. İnşallah kısa zamanda işine dönmesini umut ediyorum” açıklamasında bulundu.

Exit mobile version