Belediye Haberleri

Belediye ve mahalli idareler işçilerinin günlük yemek ücretleri arttı

KAYSERİ (1HA) – Belediyeler, belediye iştirakleri ve mahalli idarelerde çalışan işçilerin günlük yemek ücretleri arttırıldı.

Çalışanın enflasyona ezdirilmesi amacıyla belediler, iştirakler ve mahalli idarelerde çalışan işçilerin günlük yemek ücretlerinin arttırılması çalışması sonuçlandı. Hak- İş Konfederasyonu teklifiyle gündeme gelen talep, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da talimatıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüşüldü. Yemek ücretlerinin yükseltilmesiyle ilgili Kamu Çerçeve Sözleşmesi’ne ek bir protokol eklendi. Buna göre, belediyeler, belediye iştiraki şirketler ve mahalli idarelerde çalışan işçilerin günlük yemek ücretleri net 55 liraya yükseltildi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Hizmet – İş Sendikası Kayseri Şubesi Başkanı Serhat Çelik, “Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın; belediyeler ve şirketlerinde yemek paralarının günlük net 55 TL’ye çıkarılması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüşmeleri sonuç verdi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından da işçilerin yemek paralarının günlük net 55 TL’ye yükseltilmesi için genelge yayınlanmıştır. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu