Bedensel engelli Kayserili yüzücüler, toplam 28 madalya aldı

KAYSERİ (1HA) – Konya’da gerçekleştirilen Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda Kayseri’yi temsil eden İrem Serra Kirtik, Melisa Şahin ve Nurten Ecrin İlkbahar toplam 28 kez kürsüye çıktı.

Müsabakaya antrenör Hasan Ertuğrul Çakmak yönetiminde katılan Kayseri Rota Spor Kulübü ve Kayseri Hacılar Kardelen Spor Kulübü sporcuları İrem Serra Kirtik, Melisa Şahin ve Nurten Ecrin İlkbahar 28 kez kürsüye çıktılar. Sporcular hem Açık Yaş kategorisinde hem de 12-15 yaş kategorisinde madalyaların sahibi oldu.

Yaşları 12-13-14 olan 3 yarışması, toplamda 14 altın, 11 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı. 2024 Olimpiyat kotası alma yolunda ilerleyen İrem Serra Kirtik tek başına almış olduğu 13 altın 1 gümüş madalya ile şampiyonaya damga vurdu.

Şampiyonayı değerlendiren Antrenör Hasan Ertuğrul Çakmak, “Hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. En büyük hedefimiz 2024 Olimpiyatlarına Kayseri’den en az 1 bedensel engelli yüzücü götürmek. Barajlara çok yaklaştık. Bizlere bu yolda destek veren Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı’ya, Şube Müdürlerimize, havuz tesis şefimize teşekkür ederiz. En büyük ihtiyacımız olimpiyat yolundaki sporcumuza sponsor desteği. Kayseri’nin bu çocuklarımıza sahip çıkması lazım. Hep beraber Kayserimizi ülkemizi gururlandırmamız lazım” dedi.