Fotoğraflı - 2024-05-03T183034.769
2:22

BBP Pınarbaşı adayı Uslu çekildi; Cumhur İttifakı adayına destek verecek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyük Birlik Partisi’nin Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı olan Hayrettin Uslu, 2 Haziran’da yenilenecek seçimlerde Cumhur İttifakı adayı Memduh Uzunluoğlu’na destek vereceğini açıklayarak adaylıktan çekildiğini duyurdu.

Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde 2 Haziran’da tekrarlanacak olan Mahalli İdareler Seçiminde Büyük Birlik Partisi’nin Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı olan Hayrettin Uslu, Cumhur İttifakı adayı Menduh Uzunluoğlu’na destek vereceğini belirterek seçimden çekileceğini açıkladı.

Desteklerinden dolayı BBP’ye teşekkürlerini ileten AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm yaptığı açıklamada, “ Biliyorsunuz 31 Mart’ta kazasız belasız güzel bir seçim dönemi atlattık. Bu seçi döneminde Kayseri için Cumhur ittifakının birlikteliğinin önemini hepimiz daha net bir şekilde hissettik. Biz her şeyi birlikte hareket ederek ve nezaket çerçevesinde konularak ve istişare ederek çözüme ulaştırdık. Bu uyum süreci hala devam ediyor. Kayseri’de 31 Mart akşamı maalesef sancılı bir seçim süreci yaşandı. İlçe seçim kurulu arkasından il seçim kurulu ve en son YSK seçimlerin tekrarlanmasına karar verdi. Bu doğrultuda sağ olsun BBP İl Başkanımıza BBP Pınarbaşı adayı hayrettin başkanımıza, onların nezninde BBP genel merkezine ve Genel Başkanı Mustafa Destici’ye teşekkür ediyorum. BBP’nin aldığı kararlar doğrultusunda Pınarbaşı’nda 2 Haziranda yapılacak seçimlerde Cumhur ittifakı’nın lehine çekilmeye karar kıldılar ben bu anlayışlı tavırlarından dolayı ve bizlere verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Pınarbaşı’nda Cumhur ittifakı adayını desteklediklerini duyuran BBP Kayseri İl Başkanı Erkan Demirci; “31 Mart genel seçimlerinde genel merkezimizin taktirleri doğrultusunda tüm büyük şehirlerde Cumhur İttifakı adaylarını destekledik. Biz Cumhur İttifakının bir parçası olarak bu ruhta hareket ettik. Biz yapıcı bir şekilde vatan, millet, bayrak ülküsü içerisinde doğru noktada bulunmaya çalıştık. Biz şuandan itibaren Pınarbaşı seçimlerinde Cumhur İttifakı adayına desteğimizi açıklıyoruz. İnşallah bu kapsamda da çalışmalarımız devam edecek. Genel merkezimizin de tercihleri doğrultusunda sahada olacağız” diye konuştu.

BBP Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı olan ve çekildiğini duyuran Hayrettin Uslu ise şunları söyledi: “31 Mart’tan sonra ertelenen seçimlerden dolayı genel merkezimizin takdiri ile adaylıktan çekilmemizi rica ettiler biz de yanlarında olmayı tercih ettik. Genel merkezimizin takdiri ile adaylıktan çekildik. Allah hayırlı uğurlu etsin” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen