BBP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ADAYI SATILMIŞ: “ÇOKLARIN DEĞİL İNANMIŞLARIN KAZANACAĞI BİR SEÇİM YAPACAĞIZ”

Fotoğraflı (5)

KAYSERİ (1HA)- Büyük Birlik Partisi (BBP) Kayseri 1’inci Sıra Milletvekili Adayı Hakan Satılmış, “Muhsin başkanımın dediği gibi bizler çokların değil inanmışların kazanacağı bir 14 Mayıs seçimi yapacağız” dedi.

BBP Kayseri Milletvekili adayları, Kayseri Sivaslı Dernekler Platformu üyeleri ve muhtarlarla bir araya geldi. Programa BBP Kayseri Milletvekili adayları, Kayseri Sivaslı Dernekler Platformu Başkanı Ali Mızrak, Şarkışla Dernek Başkanı Şahin Göztepe, 25 köy derneği temsilcileri, Sivaslı 35 muhtar ve parti üyeleri katıldı. Programda Kayseri Sivaslı Dernekler Platformu Başkanı Ali Mızrak ve muhtarlar, 14 Mayıs seçimlerinde Büyük Birlik Partisi’ne destek vereceklerini açıkladı.

BBP’yi dergâh, medrese ve ilim ocağı olarak gördüklerini söyleyen BBP Kayseri 1. Sıra Milletvekili Adayı Hakan Satılmış da, “Bizler inandığımız bu davada Büyük Birlik Partisi’ni hiçbir zaman parti olarak görmedik. Muhsin Yazıcıoğlu’nun dergâhı, medresesi, ilim ocağı olarak gördük. Bizler dava olarak arkamıza Muhsin Yazıcıoğlu’nu, yanımıza sizleri aldık. Bu davada bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Muhsin başkanımın dediği gibi bizler çokların değil inanmışların kazanacağı bir 14 Mayıs seçimi yapacağız. Bu seçimde bizleri yalnız bırakmayan tüm dava arkadaşlarımı tekrar kutluyorum, iyi ki varsınız” ifadelerini kullandı.

‘KAYSERİ’DE 300 BİN NÜFUSU OLAN SİVASLININ DA YOK SAYILMASINI İSTEMİYORUZ’

Muhsin Yazıcıoğlu’na bir vefa borçlarının olduğunu belirten Kayseri Sivaslı Dernekler Platformu Başkanı Ali Mızrak da, “Biz sivil toplum kuruluşları olarak siyaset yapmıyoruz ama biz Kayseri’de 300 bin nüfusu olan Sivaslı’nın da yok sayılmasını istemiyoruz. Bizi yok sayanları biz farklı değerlendiririz. Onlar da kendilerini öyle değerlendirsinler. Bizlere kim değer veriyorsa biz onların yanında olmaya mecburuz. Çünkü geçmişte Muhsin Yazıcıoğlu kardeşime bir vefa borcumuz vardı. Dostluğum ve arkadaşlığım da var ve Muhsin Yazıcıoğlu hemşerimdir. Dolayısıyla bu davaya gönül veren arkadaşlarımın hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Yolları açık olsun. İnşallah Kayseri’den vekiller çıkaracağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Şarkışlalılar Dernek Başkanı Şahin Göztepe ise, “Bu kutlu davada inşallah hep birlikte elimizi taşın altına koyarak çalışmamız gerekiyor ve çalışacağız da inşallah” dedi.

Exit mobile version