Bayramın 3. Günü Pazar Yerleri Yine Açılacak

Vali Günaydın Eş, dost, akrabadan kaynaklanan vakalar önemli noktada (40)

 

KAYSERİ, (BGC) – Ülke genelinde alınan karar gereği Kayseri de merkez de 3 ilçede yarın pazaryerleri yeniden açık olacak. Tam kapanma döneminde 8 Mayıs Cumartesi ve 15 Mayıs Cumartesi günleri yayınlanan genelge kapsamında Kayseri de saat 10.00 ile 17.00 arasında açılacak semt pazarları açıklandı .

Buna göre Melikgazi İlçesi’nde İldem , Esentepe Danişment Gazi ,Esenyurt, Osmanlı, Hürriyet, Yıldırım Beyazıt, Gültepe , Keykubat ve Belsin pazarı açılacak. Kocasinan İlçesi’nde de Argıncık, Beyazşehir, Yavuzlar, Sahabiye, Gazi Osman, Erkilet Osmangazi-Camikebir, Yakut Mahallesi, Yeni Mahalle, Esentepe ve Zümrüt Mahallesi Kapalı Semt Pazaryerleri açık olacak. Talas İlçesi’nde ise Yenidoğan, Mevlana ,Yenidoğan’daki her iki pazaryeri , Harman Mahallesi Cemilbaba , Anayurt ve Cemilbaba Bahçelievler Semt Pazarı açık olacak.
Diğer ilçelerde de merkezdeki pazar yerlerinin açılacağı öğrenildi. Yarın pazarcıların tezgah açması yine az sayıda beklenirken Kayseri Meyveciler, Sebzeciler ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Osman Akbıyık, Pazarda sadece sebze, meyve ve fide satışı olabilecek diğer ürünlerin satışına izin verilmeyecektir. Bayramda da müşterilerimizi pazarlarımıza bekliyoruz ‘’, dedi.

Exit mobile version