BAŞKAN PALADAN AFET BÖLGESİNE YARDIM ÇAĞRISI

 

KAYSERİ (1HA)- Türk Büro Sen Kayseri Şube Başkanı Muzaffer Pala, Türkiye’yi sarsan ve Kayseri’yi de etkileyen depremden etkilenen vatandaşlara yardım çağrısında bulundu. Pala, erzak, kıyafet gibi temel ihtiyaçların karşılanması amacıyla toplanan yardım malzemelerinin AFAD Başkanlığı’na teslim edileceğini açıkladı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki iki ayrı deprem, Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 ilde hasara sebep oldu. Bir taraftan enkaz altındakilerin kurtarılması için çalışmalar yürütülürken diğer taftan da yardım kampanyaları duyuruları yapılıyor. Türk Büro Sen Kayseri Şubesi de AFAD Başkanlığı koordinesinde yardım çağrısında bulundu. Şube Başkanı Muzaffer Pala, depremden etkilenen vatandaşlara erzak, kıyafet gibi temel ihtiyaçların karşılanması amacıyla toplanan yardım malzemelerinin AFAD Başkanlığına teslim edilmek üzere hazırlanıldığını belirtti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Pala “Depremden etkilenen vatandaşlarımıza öz kaynaklarından karşılanmak suretiyle battaniye, giyim malzemeleri, ısıtıcı, erzak ve kumanya başta olmak üzere her türlü yaşam malzemesinden oluşan ayni yardımları temin etmiş olup, AFAD Başkanlığına teslim edecektir. İl temsilciliklerimiz ve şube başkanlıklarımız, Deprem Bölgesine aynî yardımda bulunmak isteyen üyelerimizden toplayacakları ısıtıcı, battaniye, giyim malzemesi, yastık, gıda kolisi, kuru gıda, hijyen seti, bebek maması, bebek bezi, kışlık bot ve mont gibi ürünleri bulundukları bölgelerdeki valilikler bünyesindeki AFAD veya Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı’na ulaştıracaklardır. Türkiye Kamu-Sen Deprem Komisyonu üyelerimiz ve görevli sendika genel başkanlarımız ile yönetim kurulu üyelerimiz yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak ve koordinasyonu sağlamak üzere Bölgeye hareket edeceklerdir. Deprem Bölgesi için nakdi yardımda bulunmak isteyen üyelerimiz, “deprem” yazarak 1866’ya SMS yoluyla ya da AFAD’ın aşağıdaki hesaplarına havale yapmak suretiyle nakdi yardımda bulunacaklardır” ifadelerini kullandı.

AFAD YARDIM HESAPLARI

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. ANKARA KAMU KURUMSAL ŞUBESİ

TL                                            : TR73 0001 0017 4555 5555 5552 04

USD                                        : TR 46 0001 0017 4555 5555 5552 05

EURO                                      : TR 19 0001 0017 4555 5555 5552 06

Exit mobile version