Fotoğraflı (46)
3:27

Başkan Mahmut Şahin: “Suya katılan klorun getireceği zararlara karşı hiçbir önlem alınmıyor”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Belediyelerin ‘su tüketimi, arıtımı’ hususunda hiçbir düzenleme yapmadığını, insan sağlığını düşünen hiçbir projenin sunulmadığını ifade eden Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, “Suyun arındırılması hususunda su içerisine klor katılıyor; klor, savaşlarda yasaklanmış bir maddedir. Evet, klor sudaki mikrobu kırabiliyor ancak klordan gelecek zarara karşı hiçbir önlem alınmıyor. Neden hiçbir belediye bu konuyla ilgili bir çalışma yürütmüyor? Bir hastalık, salgın çıktığında bunun klordan kaynaklı olup olmadığını nereden bilebiliriz? Bizler; insan sağlığını düşünen projeler sunulmasını talep ediyoruz” dedi.

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, ‘Su tüketimi, arıtılması’ hususunda belediyeleri eleştirmek ve çağrıda bulunmak adına basın açıklaması düzenledi.

Şehirdeki su depolarının temizlenmesi kapsamında hiçbir düzenlemenin olmadığını ve suların bakterilerle, yosunlarla birlikte tüketildiğini ifade eden Başkan Şahin, “Rant devşirmeye aday projelerden bıkmış durumdayız; suyla ilgili belediyenin hiçbir çalışmasını göremedik. Sonrasında bir hastalık, salgın çıktığında yalnızca ‘Salgın var’ açıklaması yapılıyor. Hastalığın neden çıktığına dair bir çalışma niçin yürütülmüyor?” dedi.

Su içerisindeki bakteri ve mikropların temizlenmesinde kullanılan klorun farklı rahatsızlıklara yol açabileceğini belirten Başkan Şahin, “Klor gazı, savaşlarda yasaklanmış bir maddedir ancak içtiğimiz sulara katılıyor. Klor, sudaki mikrobu kırıyor ancak klordan gelecek zarara karşı ne yapacağız? Neden hiçbir belediye çıkıp da bu konuyla ilgili çalışma yürütmüyor, neden hep rant kokan projeler konuşuluyor? İnsan sağlığının düşünülmesini talep ediyoruz, çıkan bir salgın sudan, suyun içindeki klordan kaynaklı olabilir mi? Bizler; insan sağlığını düşünen projeler sunulmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

1
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Başkan Mahmut Şahin: “Suya katılan klorun getireceği zararlara karşı hiçbir önlem alınmıyor”